10 nádherných míst, které vám vezmou dech

Na světě je stále spousta vynikajících lokalit, kam se návštěvníci nedostanou. Většinou se jedná o místa, kam je obtížnější se dostat. To však neznamená, že vzdálené ostrovy, přehlížená města a podmanivé charakteristické útvary nestojí za návštěvu.

Město Blagaj

Blagaj je městečko obklopené vodopády, kterými protéká purpurově modrá voda potoka Buna. Pod útesem můžete objevit svatyni a útulné bílé domky. Svatyně je posvátným místem dervišů, kteří tento kousek nebe vybudovali.

BlagajBlagaj: Foto: Autor: Adam Harangozó https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Blagaj_tekke.jpg

Kaňon Silfra

Je to známé místo pro potápěče a nachází se v islandském národním parku Þingvellir. Díky nepředstavitelně čisté ledové vodě ztratíte přehled o hloubce, protože uvidíte až 300 metrů dolů!

Kaňon SilfraKaňon Silfra: Foto: Autor Guillaume Baviere https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Iceland_2008-05-29_(2742406144).jpg

Isola Bella

Ostrov v italském Lago Maggiore, je bezpochyby jedním z nejkrásnějších na světě. Téměř celý ostrov je obklopen královskou rezidencí a přilehlou barokní zahradou s terasami a studnami.

Vesnice Pepek námořník

Dřevěné domky ve městě Pepek námořník byly původně postaveny pro natáčení o slavném kresleném hrdinovi. V dnešní době v městečku najdete letovisko se zábavním parkem, lodě, které vás vezmou na výlet kolem zátoky, a nádherné expozice.

Brána pekel

Tato kolosální hořící díra dosahuje v průměru 60 m a v hloubce 20 m. Místní lidé jí říkají Dveře do pekla. Díra vznikla omylem, když se do jeskyně dostali geologové zkoumající zemní plyn. Aby zabránili šíření plynu, rozhodli se ji zapálit. Oheň se shromáždil, aby po několika dnech zmizel, ale hoří nepřetržitě už přes 46 let.

Setenil de las Bodegas

Městečko je výjimečné svým areálem, který je zabudován do hřbetu. Místní lidé mu říkají město pod skalami. Příčky a střechy domů jsou tvořeny čedičovým skaliskem, který chrání místní před větrem a horkým španělským sluncem.

Setenil_de_las_Bodegas

Setenil de las Bodegas: Autor Luis Rogelio HM https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Setenil_de_las_Bodegas_-_006_(30708389305).jpg

Jeskyně Saint Marcel

Tento jeskynní komplex s průzračnou vodou a barevnými skalami objevil francouzský hledač v roce 1836. Nachází se v pohoří, kterým protéká vodní tok Rhona, na území francouzských Alp.

Svatyně Las Lajas

Azylový dům Las Lajas se nachází v soutěsce na hranici mezi Ekvádorem a Kolumbií. Novogotický kostel se tyčí do výšky 45 metrů nad skalami a vodopády a jeho kompletní stavba i vnitřek jsou úchvatné!

Las Lajas
Svatyně Las Lajas: Foto Pixabay

Národní park Lencois Maranheses

Nachází se na pobřeží Atlantiku. Každoročně se v období bouří mezi písečnými vyvýšeninami objevují nebesky modrá jezírka. Nejlepší doba pro návštěvu je od července do září, kdy jsou jezírka největší.

Parque_Nacional_Lencois_Maranhese_Mario_Barroso_4

Lencois Maranheses: Foto: Autor Barroso2501 https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Parque_Nacional_Lencois_Maranhese_Mario_Barroso_4.jpg

Ostrov Flores

Je díky své jedinečné vegetaci a fauně velmi ceněným místem na seznamu UNESCO. Nachází se na Azorském ostrově. Název získal podle četných barevných květů, které jej pokrývají.

Zdroje info: novinky.cz, instagram, vlastní zkušenosti redaktorky

Náhledové foto: Pixabay