Beroun – město s medvědem ve znaku

Beroun

Zajímalo vás někdy, co se stalo s medvědími sourozenci ze známého večerníčku režiséra a milovníka zvířat Václava Chaloupky? My to víme – skončili v Berouně. A kromě nich tu na vás čeká i mnoho dalších zajímavostí.

Beroun není jen městem vodáků, je to také krásná vstupní brána do Českého krasu. Protéká jím řeka Berounka a už ta sama o sobě vám nabídne zajímavou příležitost k procházkám nebo vodnímu povyražení. Ale byla by škoda kvůli tomu nenavštívit také město.

Zamilujte si rozmanitou krásu Berouna

Mezi nejvyhledávanější atrakce patří určitě Medvědárium. Vždyť Beroun má medvěda i ve znaku, takže se to k němu vlastně hodí. Projděte si také historické centrum se zbytky hradeb a jako třešničku si nechte krásy Muzea Českého krasu, v němž se seznámíte se známou lokalitu Barrandienem a dalšími zajímavostmi.

beroun

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A nezapomeňte ani na pohled z výšky. Nabídne vám ho Městská hora v berounském parku. K vidění jsou odtud třeba odtud Brdy, Český kras a samozřejmě také krásné Křivoklátsko. Mnoho zajímavých zážitků vám však nabídne i CHKO Český kras. Koněpruské jeskyně s jejich nádhernou krápníkovou výzdobo si jistojistě zamilujete.

Na poutní místo a ještě dál

V blízkém lomu na vás čeká také volně přístupný horolezecký park. A vyrazit byste určitě měli také k Poutnímu kostelu Narození sv. Jana Křtitele v obci Svatý Jan pod Skalou. Jde o velmi známé poutní místo. Ovšem pokud vás fascinuj spíše světské památky, vyjdete se po cyklostezce a naučné stezce nesoucí název Po stopách českých králů, po níž dojedete na hrady Točník, Karlštejn a Nižbor.

Jde o výlet vhodný i pro méně zdatné jezdce. Jen se smiřte s tím, že na některých úsecích možná bude lepší kolo tlačit, než se škrábat do vysokého kopce. Brzy se však zase ocitnete v přívětivějším terénu, takže do cíle nakonec úspěšně dorazíte.

Zdroj náhledového obrázku: Commons.wikimedia.org

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.