Cestovní pojištění v České republice je stále výhodnější. Jeho cena během tří let klesla o 9 %

Běžným trendem v trávení dovolené je vycestovat za hranice. Lidé jezdí do známých a oblíbených letovisek, objevují i exotické krajiny. Všude tam je zapotřebí cestovní pojištěnícestovní pojištění. Spousta turistů ale zůstává v tuzemsku a cestují po krásách a zajímavostech České republiky. A to nejen autem, ale také na kole, pěšky, sjíždějí řeky nebo slézají skály. I v tomto případě se vyplatí mít sjednané výhodné cestovní pojištění.

Proč si sjednat cestovní pojištění na dovolenou v tuzemsku

Když vyrážíte na dovolenou do zahraničí, je běžné, že si cestovní pojištění sjednáte, protože chcete být chráněni. Přitom na cestách po tuzemsku se na toto v mnoha případech zapomíná. Cestovní pojištění se ale vyplatí sjednat i v případě, že dovolenou trávíte v České republice. Lze si pojistit náklady na lékařskou péči, hospitalizaci i léky, ztrátu zavazadel nebo storno poplatky.

Cestovní pojištění v Česku

Během koronavirové pandemie mnoho Čechů dalo přednost dovolené v tuzemsku a vypadá to, že se jim zde zalíbilo. V loňském roce například Češi podle údajů Českého statistického úřadu strávili v tuzemsku rekordních 12 milionů pobytů. Spousta z nich také pochopila, že i při cestování po Česku, Moravě nebo Slezsku se vyplatí mít sjednáno cestovní pojištění. To jim totiž pomáhá řešit případné problémy vzniklé ztrátou zavazadel nebo neúmyslným poškozením cizího majetku.

Cena cestovního pojištění přitom už třetí rok v řadě klesá. V roce 2021 za něho bylo nutné průměrně zaplatit 248 korun (tedy 33,5 korun na den), v letošním roce už je to jen 179 korun (30,6 korun na den).

Pojišťovny se předhánějí v nabídce

Cestovní pojištění je jedním z mála druhů pojištění, u kterého jeho cena je rok od roku nižší. Přitom se jednotlivé pojišťovny předhánějí v jeho nabídce. Důvodem je rostoucí konkurence. Novinkou je například posunutí nejzazšího termínu pro sjednání pojištění storna cesty. To bylo dříve možné do dne následujícího po zaplacení poslední splátky za zájezd. Nyní však některé pojišťovny nabízejí možnost uzavřít smlouvu nejpozději 17 dní před odjezdem. Snižuje se také spoluúčast klienta na případných storno poplatcích.

Zavazadlo. Foto: Pixabay

Dále je možné si v tuzemsku sjednat cestovní pojištění, které bude obsahovat:

  • úrazové pojištění
  • pojištění osobních věcí a jiných zavazadel
  • pojištění asistenčních služeb (telefonická pomoc v nouzi, pojištění právní ochrany)
  • pojištění základních turistických sportů (lyžování, cyklistika, plavání, golf, fotbal aj.)
  • možnost připojištění rizikových sportů (skoky do vody, skiatlon, jachting, akrobatické lyžování a další)
  • pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu na zdraví a majetku.

Zajímavá je rozhodně cykloasistence – pojišťovna VZP vyplatí plnění v případě zcizení kola z nosiče auta. Některé pojišťovny nabízejí pokrytí krádeže kola ze společných prostor hotelu, které jsou k tomuto účelu určeny.

Zdroj: https://www.usetreno.cz/cestovni-pojisteni-online/; https://cs.wikipedia.org/wiki/Cestovn%C3%AD_poji%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD

Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.