Chcete ušetřit při návštěvě památek? Pak využijte projekt od Orlice ke Kněžně

Cestování vám nemusí nadměrně zatížit peněženku. Stačí, pokud se inspirujete na místech, která mají pro vás přichystané nějaké výhody. Tak například šlechtická sídla od Orlice ke Kněžně darují svým návštěvníkům slevové karty.

Stačí se vydat do orlických hor, právě tady totiž vyrostlo v minulosti množství nádherných šlechtických sídel. A nenajdete je ve vlastnictví státu. Většina z nich byla totiž po roce 1989 vrácena původním majitelům.

Na co se můžete těšit? Nabídka možností je pestrá

Pokud však čekáte ruiny, pak se pletete. Naopak. Všichni majitelé tato sídla vlastními silami opravili a otevřeli veřejnosti. A aby toho nebylo málo, nalákají vás k návštěvě svých nemovitostí i prostřednictvím výhodných programů. Majitelé a správy čtyř půvabných zámků v blízkém sousedství totiž v letošní sezóně svým návštěvníkům k zakoupené vstupence jako dárek věnují návštěvní karty, na které mohou milovníci památek a historie čerpat 10% slevu na vstupném do zámeckých expozic dalších třech spřátelených zámků.

Náhledové foto: Protext

Můžete si tedy užít pořádnou proci historie a pohledů na historickou architekturu, aniž byste museli do své peněženky sáhnout příliš hluboko. Navíc zatím nejde o příliš známé památky, takže máte šanci, že se tu ještě s příliš mnoha dalšími návštěvníky nepotkáte. A to se rozhodně počítá. A kam vyrazit?

  • Nový zámek v Kostelci nad Orlicí,
  • zámek v Častolovicích,
  • zámek v Doudlebách nad Orlicí
  • a zámek v Rychnově nad Kněžnou.

Nechte se inspirovat krásou Orlických hor

K vidění je tak například renesanční zámek v Častolovicích s překrásným anglickým parkem s oborou s bílými daňky a jeleny a MINIZOO. V empírovém Novém zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí můžete v letošní sezóně (do 12. září) navštívit výstavu „Výtvarné léto.“ Renesanční zámek v Doudlebách nad Orlicí nabídne Muzeum přírodovědy a venkova i tzv. Babiččin dvoreček s domácími i exotickými zvířaty. A Kolowratský barokní zámek v Rychnově nad Kněžnou nabídne dosud nepřístupné prostory a další zajímavosti.

Turistům tu vycházejí opravdu vstříc

A aby toho nebylo málo, pak ve hře není jen architektura zámků samotných a jejich výstavní prostory. Jedním dechem myslí také na své návštěvníky. U každého z nich najdete totiž zámeckou kavárnu se skvělou kávou i zákusky. Vždy si tak budete mít po náročném výletě kde odpočinout. A to je benefit, na který se řada z nás stejně těší ze všeho nejvíce. Nebo ne?

Foto: Creative Commons / CC-BY-SA / Ben Skála

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36831, https://www.chaty-chalupy-dds.cz/clanky/turisticke-cile/hrady-a-zamky/orlicke-hory/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.