Chcete za levnou dovolenou do Švýcarska? Musíte na to mazaně

Kde zažijte na dovolené čtyři země v jedné? Velkolepé zážitky, od návštěvy středověkých hradů, švýcarských měst po výhledy na horské velikány, divoké vodopády, křišťálově čistá jezera, nezapomenete.

Dovolená ve Švýcarsku nemusí být drahá, pokud víte, jak na to! Na jedinečnou dovolenou a zhluboka se nadechnout čerstvého alpského vzduchu sem každý rok míří nejen turisté, ale i milovníci jídla a kultury.

Nejkrásnější alpská země a první tip na slevu

Výraznou úsporu v rozpočtu na dovolenou zaznamenáte po využití 25% slevy na jízdenku Swiss Travel Pass. Ale pospěšte si, můžete ji totiž s touto slevou zakoupit pouze v červenci 2021. Ovšem využít ji lze velmi dlouho, a to po následujících 11 měsíců.

Díky ní můžete s absolutní časovou přesností jedinečným způsobem kombinovat vlaky, lodě, lanovky, autobusy, MHD a horské železnice a lanovky. Swiss Travel Pass je možné zakoupit on-line z pohodlí vašeho domova a vyrazit na cestu třeba slavným panoramatickým vlakem Bernina Express.

Fotografie: Protext

Užijte si nádhernou jízdu Alpami

Pokud vsadíte právě na tento druh dopravy, pak byste měli vědět, že jde o jeden z nejkrásnějších přejezdů Alp. Koneckonců – není se čemu divit. Vyhlášené panoramatické jízdy po tratích RhB jsou totiž zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud chcete raději cestovat autem, pak se vydejte na vyhlášenou Grand Tour of Switzerland alias starou dobrou Velkou cestu po Švýcarsku. Celá trasa měří přes 1.600 kilometrů. A proč vsadit právě na ni? Provede vás totiž všemi nejkrásnějšími oblastmi Švýcarska.

  • Čtyři jazykové oblasti,
  • pět alpských průsmyků nad 2.000 m n. m.,
  • 12 památek UNESCO,
  • dvě biosféry
  • a 22 jezer.

Na to vše se můžete na této trase těšit. A nesmíte zapomenout ani na tzv. návštěvnické / turistické karty. Nabízejí četné výhody. Budete překvapeni! Na řadě míst jsou pro letní návštěvníky připraveny lanovky zcela zdarma, vstupy do lázní, nebo bezplatná veřejná doprava.

Náhledová fotografie: Protext

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36753

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.