Chytrý způsob čištění grilu: Vlhké noviny odstraní veškerou mastnotu za 60 minut – vy se vůbec nenadřete

Chytrý způsob čištění grilu: Vlhké noviny odstraní veškerou mastnotu za 60 minut – vy se vůbec nenadřete. Sezóna grilování je v plném proudu a krásné počasí vybízí k venkovním setkáním a večírkům. Radost z hodování však rychle vyvane, když přijde čas na čištění grilu. Ale nebojte se, existuje osvědčená metoda, jak dosáhnout bezchybného grilu, díky které budete po vaření vždy bez stresu.

Milovníci grilování vědí, že gril může být univerzálním nástrojem pro přípravu různých druhů masa, zeleniny, a dokonce i sýrů. Tento způsob přípravy pokrmů nabízí chuťový profil, který lze jinde jen těžko napodobit. Jednou z nevýhod tohoto kulinářského přístupu je však nutnost čištění grilu po každém použití. Ačkoli to může být nevábné, pravidelné čištění je nezbytné pro zachování dlouhé životnosti a výkonu tohoto pomocníka v průběhu let.

Foto: Pixabay

Chytrý přístup k čistému grilu

Klíč k účinnému čištění grilu spočívá v načasování. Gril je vhodné čistit, dokud je ještě horký. Tímto způsobem tuk a zbytky na roštech nestihnou ztuhnout, což usnadní jejich odstranění. Samozřejmě je nezbytné dodržovat bezpečnostní opatření, abyste si nepopálili ruce. Vezměte vlhký hadřík a otřete grilovací rošty, dokud jsou teplé, ale ne rozpálené.

Pokud chcete použít geniální a netradiční řešení, zvažte trik s novinami. Vezměte staré noviny, které již nepotřebujete, a namočte je do vody. Mokré noviny položte na ještě teplé grilovací rošty a poté zavřete víko grilu. Přibližně po hodině gril otevřete a budete překvapeni výsledkem. Během této doby voda v novinách pomůže rozložit a rozpustit tuk a způsobí, že se na papír přichytí. V případě odolnější špíny můžete mokré noviny nechat na roštu i přes noc. Tato technika je obzvláště účinná proti těžko odstranitelným zbytkům, které se časem nahromadí.

Zdroj: https://prima-receptar.cz/nastava-doba-grilovani-jak-dukladne-vycistit-gril-po-zime/, https://zahradkarskaporadna.cz/clanek-224367-jak-vycistit-rost-po-grilovani

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.