Marihuana

Cizinci si v Amsterdamu nezahulí: Zřejmě je nepustí do cofeeshopů

Když si chce někdo užít marihuany, vyrazí samozřejmě do Nizozemí. Kobnkrétním cílem bude stoprocentně Amsterdam. Město tulipánů a také trávy. Takový hašiš nebo marihuana jsou v místních cofeeshopech doslova lahůdkou, na kterou se těší spousta milovníků konopí z celého světa. Nyní to vypadá, že mají utrum. Amsterdam jim chce vystavit stopku. Drogová turistika se stane minimálně na omezenou dobu minulostí.

Cofeeshopy jen pro našince

Vstup do proslulých cofeeshopů nebude zamezen všem. Obyvatelé Nizozemí budou moci tyto obchůdky navštěvovat nadále. Ttuto skutečnost uvedla agentura DPA, odvolala se přitom na radnici v Amsterdamu.V cofeeshopech si lze zakoupit měkké drogy, a to konkrétně marihuanu a hašiš. Otevřeno mají tyto prodejny i přesto, že v celém světě řádí pandemie koronaviru.

Amsterdam

Amsterdam: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zákaz drog platí už teď, ale…

Existuje výjimka, a to je právě Amsterdam. Jinak se v Nizozemí s podobným fenoménem nesetkáte. Výjimka byla Amsterdamu udělena na základě rapidního snížení cofeeshopů. Drogová turistika ale byla na velkém vzestupu i přes tuto skutečnost. Největší měrou se na ní podíleli obyvatelé Velké Británie, již sem ve velkém vyráželi.  

Místní si stěžovali již dříve

Obyvatelé Amsterdamu si nyní do jisté míry mohou oddychnout. Stěžovali si na masový turismus a hluk, který samozřejmě dělali podnapilí a omámení turisté. V loňském roce byl mimo jiné vydán také zákaz krátkodobého pronájmu bytů v centru Amsterdamu. Nyní v době koronavirové přišla jakási přestávka. Co bude dál, uvidíme.

Marihuana: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *