Co navštívit s dětmi v Praze

Praha

Praha je město, kde můžete navštívit spoustu míst s dětmi jak venku, tak i pod střechou. Podívejte se na několik tipů na místa, která se budou líbit celé rodině. Pokud máte malé děti a k nim třeba i pejska, víme, kde se můžete ubytovat.

Bobová dráha Prosek

Bobová dráha na Proseku se nachází na ulici Prosecká 906/34b, 190 00 Praha, Vysočany, je otevřena celoročně a poskytne vám nevídaný adrenalinový zážitek. Na trase měřící 780 metrů zažijete 9 zatáček a 2 z nich mají 360 °. Děti do 100 cm mají vstup zdarma. K dispozici je i restaurace.

Planetárium

Planetárium leží na ulici Strahovská 205, 118 00 Praha, Hradčany a patří k největším na světě. Vzdělávací centrum nabízí zajímavé informace o vesmíru. Na ploše s průměrem 23,5 m se promítají obrazy v kvalitě 8Ka budete doslova proplouvat vesmírem. Děti potěší 4D simulátor a interaktivní výstava. Přednášky si zamluvte předem.

Zoo Praha

Zoo Praha leží U Trojského zámku 3/120, Praha 7. Pražská Zoo je vyhlášená, a pokud nasadíte trochu tempo, projdete ji za den celou. Lze vstoupit hlavním či horním vchodem nebo vchodem od řeky, podle toho, u jakých zvířat chcete začít. Domácí Zoo v dolní části s bazénkem je v létě u dětí velmi oblíbená.

ZOO Praha

ZOO Praha: Foto Pixabay

Botanická zahrada

Botanická zahrada leží na ulici Trojská 800/196, Praha 7 a je to kousek od Zoo. Kromě stromů, keřů, rostlin a květin všeho druhu je tu dětské hřiště a spousta interaktivních prvků. Louky s lehátky jako stvořené pro piknik a v restauraci vám kromě jídla dají i piknikové deky. V tropickém skleníku Fata Morgana jsou večerní komentované prohlídky. Probíhají tu tematické akce, často s programem pro děti.

Botanická zahradaBotanická zahrada: Foto Pixabay

Stromovka

Stromovku najdete na ulice Bubenečská 170 00, Praha 7. Do nádherného parku dorazíte z různých směrů, od holešovického výstaviště, z Letné nebo od zoologické zahrady. Děti se mohou proběhnout a pohrát si na hřišti, uděláte si piknik nebo navštívit restauraci Vozovna, u které je velké dětské hřiště a děti máte na dohled.

Petřín

Petřín je 327 m vysoký kopec v centru Prahy. Na jeho vrcholu stojí Petřínská rozhledna, růžový sad i zrcadlové bludiště a je zde spoustu zajímavých míst a zákoutí. Je to perfektní místo pro piknik a využít můžete i lanovou dráhu.

PetřínPetřín: Foto Pixabay

Národní zemědělské muzeum

Národní zemědělské muzeum leží na ulici Kostelní 1300/44, 170 00 Praha 7 – Holešovice a je to taková velká herna pro malé i velké děti. Zkusíte si zde třeba nakoupit a zjistíte, až odkud k vám nákup musí doletět, uděláte si kvíz ohledně plýtvání vody, ulovíte si rybu, projedete na traktoru a najíte v restauraci. Na několika patrech včetně střechy si užijete skvělé expozice Zemědělství, Gastronomie, Život, Voda v krajině, Myslivost, Objevovna, Rybářství, Laboratoř ticha a Jede traktor.

Aquapark Čestlice

Aquapark Čestlice najdete na adrese Pražská 138, 251 01 Čestlice. Vodní radovánky se spoustou zábavných atrakcí, jako jsou skluzavky, divoká řeka, tobogány a bazény. Pro ty, co kteří chtějí relaxovat, je k dispozici sauna a vířivka. Malé děti se mohou cachtat v brouzdališti a je zde spousta míst, kde se dá najíst a napít.

Galerie ocelových figurín

Galerie ocelových figurín leží na ulici 28. října 377/13, Praha 1 v samotném centru Prahy. Sochy z oceli jsou vyrobeny z recyklovaného kovu a umístěny ve dvou patrech. Dotýkání je povoleno. Najdete tu zvířátka, mimozemšťany, pohádkové postavy, filmové hrdiny, hudební hvězdy a další celebrity a také auta všeho druhu.

Království železnic

Království železnic najdete na ulici Stroupežnického 23, Praha 5 – Smíchov. Je to ráj pro všechny milovníky vláčků. Jízdu tramvají a pozorování vláčků, které jezdí zmenšenou Českou republikou, si užijí kluci i holčičky. Dozvíte se i něco z historie a k dispozici je dětský koutek. Návštěvu si naplánujte alespoň na 2 hodiny. Pokud nechcete zažít, že se na vás kvůli dětem a čtyřnohému příteli budou hosté mračit, ubytování pro rodiny s dětmi s velkým parkoviště nabízí dog friendly Hotel GolfHotel Golf.

Praha: Náhledové foto Pexels

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.