Do Tuniska a zpět bez testů

01_tunisko

Cestování po Evropské unii se v posledních týdnech stalo pro Čechy opět snadné. Až na jistá omezení zavedená ze strany Lotyšska, Estonska nebo Kypru, je výjezd i návrat volný, bez nutnosti předkládat negativní výsledky testů na covid-19. S výjezdy do zemí mimoevropských to však bylo a stále je přesně naopak a testy při návratu z nich jsou vyžadovány téměř vždy. Austrálie, Nový Zéland, Kanada, Japonsko, Jižní Korea a Thajsko jsou totiž jen výjimky potvrzující pravidlo. K nim se však od 29. července přidalo i Tunisko, jedna z nejoblíbenějších destinací českých turistů.

Tunisko jako bezpečná země

Tunisko zařadila Evropská unie na seznam bezpečných zemí již před nějakou dobou, Česká republika si jej však do své „zelené“ kategorie zprvu nevybrala. Důvodem byl fakt, že Tunisko se stejně nechovalo k nám. Ponechme nyní stranou úvahy o tom, zda má smysl systém, který se řídí spíše politikou, než reálnou epidemiologickou situací, a mějme radost z toho, že Tunisko svůj postoj přehodnotilo a zrušilo pro české cestovatele povinnost mít negativní test na koronavirus.

Překážka k uznání Tuniska za bezpečnou zemi tedy padla a ministr zahraničí Petříček na svém Twitteru oznámil, že při cestě do Tuniska i návratu z něj testy odpadají.

02_tunisko

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Za krásami Tuniska

V Tunisku je toho k vidění opravdu hodně. Ať již vás láká letovisko Djerba a relaxace na pláži, výlet za kulisami Hvězdných válek, zážitek z pobytu v nefalšované poušti a jízdy na velbloudu nebo třeba pozůstatky mocného starověkého Kartága, nyní můžete vyrazit bez obav.

Bude zajímavé sledovat, jak rychle zareagují cestovní kanceláře a kolik Čechů si pro letošní léto vybere právě Tunisko. Ti kteří to udělají, budou mít jedinečnou příležitost spatřit a poznat tuto krásnou zemi v situaci, kdy počet turistů bude jen zlomkem toho obvyklého. Tunisko tak totiž bude ještě krásnější.

Zdroj  náhledového obrázku: Pixabay.com