Cestování

Druhá vlna koronaviru: Osekané vánoční trhy a omezený výběr lyžařských středisek

Onemocnění Covid-19 sužuje aktuálně takřka celou planetu a druhá vlna je u nás postupně na ústupu. Tento výraz je ale třeba používat s maximální opatrností, stále ještě denně přibývá okolo 5 000 nově nakažených osob, což je poměrně velké číslo. Ministerstvo zdravotnictví se ve spolupráci s vládou rozhodlo pro rozvolnění, nicméně nelze počítat ani s tím, že zažijeme vánoční svátky v podobě, na niž jsme zvyklí. My se podíváme podrobněji na to, jak vypadají vánoční trhy a také na lyžování.

Vánoční trhy v omezeném módu

S vánočními svátky jsou pochopitelně spjaté tradiční vánoční trhy. Dát si skvělý svařák a nakoupit minimálně nějaké ty pochutiny chce spousta lidí. Letos bude vše jiné. Většina vánočních trhů u nás byla zakázána. Když už se něco povolilo, jednalo se o několik vánočních stánků, jež jsou od sebe v úctyhodné vzdálenosti. Počítat byste měli s tím, že veškeré jídlo a pití bude s sebou a při větším množství lidí u sebe budou nezbytné roušky. Pokud pojedete do Německa nebo Polska, s klasickými trhy také nepočítejte a uzavřete si cestovní pojištění online i s dodatkem týkajícím se Covidu-19.

Lyžování ano, i když jen někde

Jak to tak vypadá, tuzemská zimní střediska se před Vánoci otevřou. Tedy alespoň ta nejvýše položená, kde bude dostatek sněhu. Podobně na tom bude v Rakousku, nicméně bez tradičního aprés ski. Německo a Itálie zůstanou do Vánoc pro lyžaře uzavřené stejně jako Francie. Vydat se můžete k našim sousedům na Slovensko. I tam se ale vyplatí uzavřít cestovní pojištění do zahraničí s onou zmiňovanou pojistkou.

Cestování je ideální autem

Na leteckou dopravu ještě nějaký ten čas raději zapomeňte. Na hory by to stejně bylo i tak komplikované. Ideální je spolehnout se na vlastní auto. Bez pojistky se ale neobejdete. Naštěstí nabízí cestovní pojištění srovnání online. Vše budete mít pohodlné.

Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *