cashel

Dva nevšední irské hrady, které ve vás probudí touhu po objevování

Chtěli byste se podívat do Irska kvůli vší té mystice, která se ke zdejší krajině váže? Pak máme pro vás hned dva tipy na hrady, které určitě nesmíte vynechat.

Jsou to takové MUST HAVE objekty, bez nichž ba návštěva Irska zkrátka nebyla tím správným zážitkem. A co si byste si tedy rozhodně neměli odepřít? Až se tyto dva tipy prohlédnete, dáte nám určitě za pravdu.

Hrad Johnstown a jeho muzeum

Wexford v jihovýchodním Irsku hostí architektonický poklad. I když hrad Johnstown pochází až z roku 1800, co do mohutnosti si se staršími díly irské architektury nijak nezadá. Navštívit ho bohužel nemůžete, ovšem okolní zahrady a parky vás přivítají s otevřenou náručí. Na vašich cestách vám budou skvělými průvodci všudypřítomní pávi, k piknikům vás zase naláká velké jezero s množstvím gotických soch i několika vodopády.

Foto: Pixabay

Celkem můžete v parku potkat přes 200 stromů a keřů. A až vás brouzdání přírodou unaví, navštivte nedaleké Irské polnohospodářské muzeum (Irish Agricultural Museum) nebo blízkou zříceninu hradu Rathlanon, zpola ukrytou v lesích.

Hrad Rock of Cashel – sídlo králů

Počet jeho věží je skutečně impozantní. Svůj domov tady během irských dějin našla celá řada králů – patří totiž mezi nejstarší a nekrásnější irské hrady. Vydat byste se za ním museli do hrabství Tippeary (asi 10 kilometrů od města Cahir, kde se nachází také stejnojmenný hrad).

A rádi ho navštěvují i fanoušci legendárního svatého Patrika. Král Aengus, který tu rovněž pobýval, se totiž od tohoto světce nechal pokřtít, a to okolo roku 450. A až se dost naobdivujete dlouhým hradbám, zamiřte i do ruin velké katedrály. Opravdu stojí za to.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://g-switch.org/ca/evropa/irsko/the-best-castles-to-visit-in-ireland-4164295/, https://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Hrady_v_Irsku

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *