EU došla trpělivost. Za častý zlozvyk českých řidičů chce odebrat řidičáky

Auto

EU došla trpělivost. Za častý zlozvyk českých řidičů chce odebrat řidičáky. Některé věci děláme za volantem automaticky a ani o nich nepřemýšlíme. A ne vždy jde o úplně malé prohřešky. A není divu, že se to zodpovědným místům často nelíbí.

Vypadá to však, že je pryč doba, kdy zodpovědná místa udělala „tytyty“, udělila menší pokutičku a změnila stav vašich „řidičských bodů.“ Teď to vypadá, že byste mohli mít „papíry v čistírně“ i za docela nevinný přestupek.

Auto

Foto: Pixabay

Rychlost a zase ta rychlost aneb zlozvyk

Když se řekne omezení rychlosti, vybaví si většina z nás nedávné blokády v Praze, které lobbovaly za omezení rychlosti v obytné zóně na 30 km. Argumentem protestujících byla především bezpečnost chodců a prý i čistší město (přičemž samozřejmě úplně opomíjeli fakt, že automobily s takto dlouhodobě přiškrceným výkonem motoru vypustí do ovzduší mnohem více škodlivých látek). V takovém městě by pak opravdu byla radost bydlet. Ovšem navrhovaná omezení, jež che zavést EU se týkají ještě něčeho jiného. A to překročení rychlosti, což je oblíbený český zlozvyk.

30 km nahoru – a řidičáku udělejte pá pá

Dost možná vás to někdy zlákalo také. Proč se na opravdu přehledném úseku (byť v zastavěné obci) striktně držet padesátky? A co teprve v noci? Když nikde není ani živáčka a oči radarů jsou zrovna daleko, není přece třeba se tak striktně držet povolené rychlosti.

Ovšem podle EU si možná již brzy takovou otázku pokládat přestanete. Podle jejího návrhu by se totiž měly nově odebírat řidičáky i za to, že povolenou rychlost překročíte o 30 kilometrů v hodině. A když přijdete o papíry v rámci EU, nebudete si je moci nikde v EU před uplynutím stanovené doby legálně obnovit. Jak by se vám takové omezení líbilo?

Zdroj: https://www.autozive.cz/eu-se-chysta-zabavovat-ridicaky-za-rychlost/, https://www.europarl.europa.eu/news/cs/press-room/20240223IPR18088/poslanci-podporili-aktualizaci-pravidel-eu-pro-ridicske-prukazy

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.