Florida: Dřívější území plné bojů je dnes rájem turistů

Florida

Florida je v mnoha ohledech nejvýznamnějším státem ve Spojených státech. První lidé se zde objevili před více než 14 000 lety. Tito paleolitičtí indiáni museli často prchat před mamutími mastodonty, a když skončila doba ledová, naučili se vyrábět keramiku zdobenou mušlemi. Teprve v roce 1513 vše narušil Španěl – Ponce De Leon.

Následně ho i jeho společníky vyhnali místní indiáni. 50 let poté dorazili Francouzi, aby je Španělé mohli povraždit. Francouzi však zanedlouho udeřili znovu. V té chvíli měli na výběžku převahu Britové. Během války byla Florida jedním z dvanácti států konfederace, jejichž vlajka zde vlaje. Dnes je Florida lákavým cílem turistů.

Oblast se dvěma moři

Florida je ohraničena Atlantským oceánem a Mexickým zálivem. Zatímco pobřeží Mexického zálivu je z větší části bažinaté, pobřeží Atlantiku je rájem pro milovníky pláží a sběratele mušlí.

Spousta motýlů

Stačí se vydat do univerzitního města Gainesville. Je zde univerzita a její kampus jako z amerického filmu. Koleje s názvy složenými z písmen řecké abecedy a hlavní silnice lemovaná baseballovými stadiony. Je zde také jedinečná voliéra plná motýlů. Projděte se po chodníčku voliéry a užijte si tropické rostliny společně s motýly.

Motýlí pavilon je součástí muzea, ale je natolik obrovský, že je na prohlídku nutné si nechat dvě odpoledne. U vchodu vás přivítá kostra mamuta a velryby, hroty šípů indiánů z různých dob. Kromě toho zde navštívíte floridský ekosystém, koutek astronomie a floridskou indiánskou vesničku. A až se začne stmívat, navštivte netopýří dům, odkud často vylétá přibližně půl milionu netopýrů.

Domov aligátorů

Aligátor
Foto: Pixabay

Na Floridě žije více než milion aligátorů, takže se stačí zeptat místních lidí, kde nějakého viděli, a vyrazit za ním. Zajděte do nedalekého parku, kde se také můžete setkat se aligátorem ve volné přírodě. Ovšem, dávejte si pozor na to, kudy chodíte. Florida je známým místem, kde aligátoři útočí ve velkém na lidi, takže ať se z vás nestane krmení. A nečekejte, že zde narazíte na menší ještěry. Vyskytují se tu i 5 metrů dlouzí jedinci…

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestujeme.cz

Náhledové foto: Pixabay