Glambing: Moderní trend v cestování spojuje klasické kempování s luxusem a pohodlím

Cestování je oblíbenou volnočasovou aktivitou, kterou každý cestovatel tráví dle svých nároků na pohodlí. Někdo dává přednost čtyřhvězdičkovému hotelu, jiný se spokojí se obyčejným stanem v kempu. Už jste někdy slyšeli o glambingu?

Kempování trochu jinak

Nové trendy je možné zaregistrovat i v průmyslu cestovního ruchu. Lidé si rádi dopřejí komfort na svých cestách za poznáním cizích krajů a mnozí se nespokojí s málem. Luxus vyžadují i od ubytování ve stanu. Zatímco v minulosti bylo kempování ideální především pro milovníky přírody a táborových ohňů, v současnosti si ho dopřávají také ti, co by do stanu normálně spát nešli. A to z prostého důvodu – v běžném stanu by jim chybělo pohodlí, na které jsou zvyklí. Pro takové spánek ve spacáku ve stanu, do kterého při bouřce zatéká, není nic romantického. A tak vznikl glambing. Toto nové slovo je složenina z anglických výrazů glamorous a camping a vyjadřuje něco jako úžasné kempování.

Trend, který k nám přišel ze zahraničí

Není nadto objevovat krásy přírody z komfortního prostředí, ve kterém vám nic nechybí, a být zálesákem s mobilem v ruce. Pryč je doba, kdy jste si stan museli v kempu sami postavit. Prostory pro glambing disponují již postavenými luxusními stany, maringotkami, hausbótem na vodě nebo chatkami. Cílem je nabídnout zájemcům pohodlné přespání v přírodě, aniž by museli slevit ze svých nároků. Tento trend se k nám dostal ze zahraničí, kde se inspiroval anglickými lordy. Ti na svých cestách po Africe také chtěli zažívat luxus, na který byli zvyklí ve svých honosných sídlech.

Foto: Pixabay

Počítejte s vyšší cenou

Glambing není způsob cestování pro toho, kdo má hluboko do kapsy. Cena za noc ve čtyřlůžkovém začíná na 1 500 Kč a vyšplhat se může až k několika tisícům korun. Protože zaplatit takovou cenu si nemůže každý dovolit, není v glampech hlava na hlavě, jak tomu bývá v běžných kempech. Místo na karimatce ve spacáku se spí v klasické posteli s peřinami. Zákazník si za své peníze kupuje možnost si užít surové přírody a plnými doušky lokat vzduch okolo sebe.

Glampy vznikají pomalu a jistě také v České republice. Najdete je například na Slezské Hartě, v Brdech, na Slapech, na Šumavě blízkou Boubína.

Zdroj info: wikipedie.cz

Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.