Halštatské jezero v Horním Rakousku láká turisty na přírodní scenérie i sportovní vyžití

Asi hodinu jízdy autem od rakouského Salzburgu leží atraktivní turistická zajímavost, která by neměla ujít každému, kdo se rád kochá a fotí. Halštatské jezero tu je už od doby ledové a pohled na něho a jeho okolí je úchvatný. Co všechno tu můžete zažít?

Projížďka lodí po Hallstattském jezeře

Přestože Rakousko patří k suchozemským státům, i ono má možnost se pochlubit zajímavými vodními plochami. Nevadí, že jsou sladkovodní. Spojení hor a jezera patří k nejpůsobivějším přírodním scenériím. Těch si u Halštatského jezera užijete do sytosti. A úplně nejlepší bude, když se na svět okolo sebe podíváte z jeho hladiny projížďkou na loďce. Její pomalý pohyb vám poskytne spoustu času na to, abyste krásu krajiny vnímali dostatečně dlouho, aby se vám zklidnil tep a zažívali jste chvíle příjemné relaxace. Jak vzdálené je to od ruchu civilizace ve městech! Půvabná a tradiční rakouská vesnice Hallstatt, která leží na břehu stejnojmenného jezera, je v letním období cílem řady turistů z celého světa.

Foto: Pixabay

Jezero s hloubkou až 125 metrů

Hallstattské jezero se rozprostírá při úpatí horského masivu Dachstein, který patří k Severním vápencovým Alpám. Nejedná se přitom o žádného trpaslíka, na délku má jezero 8 kilometrů a na šířku 2 kilometry a místy hloubku až 125 metrů. Toho využívají potápěči, kteří si zdejší vody dost oblíbili. Hallstattské jezero nabízí řadu aktivit – procházky, koupání (s využitím pláže a umělého koupacího ostrova), jízdu na kole, rafting, jízdu na koni i paragliding. Můžete si půjčit loďku, šlapadlo nebo se nechat povozit na výletní lodi. Její trasy vedou i okolo romantického hradu Grub. Dokonce i v zimě si v okolí Hallstattského jezera zasportujete, protože je tu spousta tras pro běžkaře.

Zdroj info: wikipedie.cz

Hallstatt. Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.