velr1

Ideální místo pro milovníky velryb – mexická Baja California

Rádi se necháváte unést pohledem na umění matky přírody? Vyrazte za největšími živočichy planety do pacifických vod, kam míří za svými zimovišti. Svou náruč vám otevře mexický poloostrov Baja California opravdu se vším všudy.

Ale pro milovníky přírody to zdaleka není jediná unikátní atrakce. Ukážeme vám i krásy Cortésova moře a další mexické zajímavosti.

Na pozorování velryb si musíte vybrat to správné roční období

Nedáte dopustit na zimní dovolenou? Pak vás určitě potěší, že velryby se v zátokách Baja California koncentrují nejvíce od prosince až do března. Připlouvají sem k přezimování, protože mělké vody Tichého oceánu pro ně mají nachystáno dostatek potravy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pozorovat tu lze každým rokem přes 3 000 kusů těchto majestátních savců. Nejčastějším a nejlépe pozorovatelným návštěvníkem je plejtvákovec šedý, který mělké vody doslova miluje. Ale zahlédnout můžete i největšího savce světa – plejtváka obrovského. Vždyť ty největší kusy mohou dorůst až do délky 28 metrů. A abychom nezapomněli, pacifické vody jsou rájem i pro delfíny. Na pozorování si musíte přivstat nebo naopak vydržet až do pozdních odpoledních hodin, tehdy se totiž velryby a další mořští živočichové dají spatřit nejlépe.

Ráj pro všechny potápěče – Cortézovo moře

Mělké pláže s malými proudy, ale i prudký příboj… 850 druhů mořských ryb a velké kolonie pelikánů, lachtanů, mrožů a tuleňů – to je Cortézovo moře se vším všudy. Ne nadarmo ho mnozí nazývají velkým přírodním akváriem. Doporučujeme zamířit sem s průvodcem, někteří mořští savci totiž dokáží být poměrně agresivní.

A zapomenout nesmíme ani na národní park Parque Marino Nacional, který najdete v zátoce Bahía de Cabo Pulmo, ležící poblíž San José del Cabo. Půjčte si kajak a pozorujte vše z maximální blízkosti – jednoznačně doporučujeme!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *