Jak rychle vysušit boty, abyste zítra zase mohli vyrazit na výlet

Boty

Jak rychle vysušit boty, abyste zítra zase mohli vyrazit na výlet. Promokli jste na svém zimním výletu až na kost, pak se naučte sušit boty tak, abyste je další den mohli zase bez problémů použít. Existuje na to několik šikovných triků.

Sušička – jak je to s ní?

Pokud jsou vaše boty vyrobené ze syntetických materiálů nebo bavlny a nemají pevnou či gelovou podrážku, můžete je dát do sušičky. Nezapomeňte sundat tkaničky a umýt boty od bláta, pokud jsou špinavé. Jak na to? Naplňte sušičku utěrkami nebo ručníky, opřete boty podrážkami o dvířka sušičky a nastavte cyklus sušení s nízkou nebo střední teplotou. Po skončení cyklu zkontrolujte, jestli jsou boty suché.

Noviny jsou také spolehlivé

Vezměte několik listů novinového papíru, zmačkejte je a vytvořte malé kuličky. Naplňte boty nebo tenisky tímto materiálem a pevně je zabalte. Nechte je sušit přes noc při pokojové teplotě.

Pomoci může i rýže a sůl

  • Smíchejte rýži a sůl v poměru 1:1 a nalijte směs do staré ponožky nebo látkového sáčku.
  • Uzavřete ponožku/sáček a umístěte ho do boty.
  • Nechte směs v ponožce/sáčku působit přes noc nebo po dobu několika hodin.
  • Rýže a sůl by měly absorbovat vlhkost z bot a pomoci jim uschnout rychleji.

turista

Foto: Pixabay

Další tipy pro péči o boty

  • Líh: Navlhčete boty lihem a nazujte je. Roztáhnou se přesně podle vaší nohy.
  • Použijte oves, hrách nebo horké pecky z třešní: Do mokrých bot nasypejte oves, hrách nebo pecky z třešní. Pomůže to rychlejšímu vyschnutí.
  • Čistěte semišové boty jemným smirkovým papírem nebo gumou: Pokud jsou boty špinavé, použijte jemný smirkový papír nebo obyčejnou školní gumu.

Pamatujte, že správnou metodu vysušení je třeba volit podle typu a materiálu vašich bot, abyste se vyhnuli jejich poškození.

 

Zdroj: https://50style.cz/nakupni-radce/jak-vysusit-promocene-boty, https://egoman.cz/diky-jednoduchym-trikum-uschnou-mokre-boty-mnohem-rychleji-pomuze-ryze-kockolit-nebo-kaminky/, https://chalupari-zahradkari.cz/tipy/zimni-boty-uschnou-za-par-minut-trik/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.