Jedinečná příležitost k návštěvě: Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí

Přemýšlíte o tom, jaký výlet by byl vhodný pro nadcházející parní dny? Pak máme pro vás skvělý tip. Velkým podzemím se mohou pyšnit mnohá významná česká a moravská města, ovšem ne vždy je možné se do těchto prostor dostat.

Ovšem v Plzni budete mít pro několik následujících dní z tohoto pravidla výjimku. A jak je to možné? Zpřístupňuje se totiž návštěvníkům. Ovšem na pouhé tři dny – poprvé se sem můžete vydat 28. června a naposledy 30. června. Pokud tedy od pondělí do středy nic zajímavého nemáte, sbalte si baterku a vydejte se do neprobádaných hlubin plzeňského labyrintu.

Pozor na kapacitu, jinak se dovnitř nedostanete

Pokud si však myslíte, že budete mít po tyto tři dny vstup zcela volný, pak se jednoznačně mýlíte. Musíte si totiž rezervovat vstupenky a také si pohlídat čas, jinak tuto jedinečnou příležitost propásnete.

Foto: TZ Prazdrojvisit

„Prohlídky podzemí za svitu baterek jsou vždy velmi oblíbené. Rozhodli jsme se, že zpříjemníme konec školního roku, tak aby odpoledne měli rodiče s dětmi možnost za odměnu zažít nějaké zpestření. Proto se tyto výjimečné prohlídky konají jen od pondělí do středy v 16:30, 17:30 a 18:30 hodin. A vřele doporučuji využít online prodej vstupenek, neboť kapacita je omezená.“ Říká k tématu Anna Peřinová. Jde o vedoucí historických sbírek Plzeňského Prazdroje.

Co byste ještě měli vědět

Délka prohlídky se pohybuje okolo 60 minut. Za vstupné zaplatíte 150 Kč a na prohlídku bohužel nemají přístup děti do tří let. Jde o jejich vlastní bezpečí, ne všechny části trasy jsou totiž takto malým návštěvníkům přizpůsobené.

A pokud vám už bylo 18 let, můžete se těšit na tzv. „pivěnku“, která vás po prohlídce opravňuje k ochutnávce pivního ležáku, kterou můžete uskutečnit ve vybraných plzeňských restauracích.

Náhledové foto: TZ Prazdrojvisit

Zdroj: https://www.prazdrojvisit.cz/prohlidky/prohlidka-plzenskeho-historickeho-podzemi/, www.instagram.com/2mediacz

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.