Jeff Bezos vzal do rakety legendárního kapitána Kirka, stal se nejstarším člověkem ve vesmíru

O startu rakety New Shepard od společnosti Blue Origin, která patří miliardáři Jeffu Bezosovi, se v posledních dnech hojně mluvilo. Zajímali se o ni fanoušci sci-fi a milovníci techniky. A obě skupiny k tomu rozhodně měly důvod.

Tato raketa je totiž zcela automatická a soběstačná. Na palubě tak nemusí být žádný skutečný astronaut, ale jen a pouze turisté. Šlo už o druhý úspěšný start i přistání této rakety. A kdo že se to proletěl na jeho palubě?

Kapitán hvězdné lodi se poprvé podíval do vesmíru

Pokud znáte původní filmy a seriály Star Trek, pak si určitě vybavíte nezapomenutelného kapitána Jima Kirka alias herce Williama Shatnera. Ten byl mimochodem ve své roli tak dobrý, že ho už nikde jinde nechtěli. Nikdo si ho totiž nedokázal představit jinak, než v uniformě hvězdné flotily.

Foto: Pixabay

Letos oslavil 90 let a co by mohlo být větším dárkem než to, že se skutečně podívá do vesmíru? S raketou Blue Origin se sice podíval jen na jeho okraj (modul vystoupal do výšky 106 kilometrů), i tak však pro něj šlo o nezapomenutelný zážitek. Díky svému věku se z něj stal zároveň nejstarší člověk, který se alespoň na chvíli ocitnul ve vesmíru. Hned po návratu se s médii podělil o to, o jak báječný zážitek šlo. Něco takového je určitě splněným snem každého milovníka kosmického prostoru.

Start se podařil až napodruhé

Původně měla raketa New Shepard miliardáře Jeffa Bezose odstartovat už v úterý, nakonec však musel být její start kvůli počasí odložen na středu. I během toho dne sešlo k několikerému odsunutí startu. O jeho důvodech se však můžeme jen dohadovat, protože Blue Origin se k těmto problémům nijak nevyjádřila.

Modul vystoupal do výšky 106 kilometrů a později bezpečně přistál přibližně tři kilometry od místa startu. Na další zajímavosti se můžete podívat na videu dostupném na YouTube, které zachycuje mimo jiné i průběh letu.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://zoommagazin.iprima.cz/vesmir/william-shatner-vesmir?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.