Jídelní rozmary krále Charlese – se kterou surovinou se k němu kuchaři nesmí ani přiblížit?

Jídelní rozmary krále Charlese: Jeho kuchařem byste velmi pravděpodobně být nechtěli. Na první pohled to sice může vypadat, že vyhovět mu není nijak náročně, ovšem Charles na svých „drobnostech“ jednoduše až neochvějně trvá.

Jednoduchý, ale zdravý jídelníček

Charles vždy jí velmi prostě, zato však jídlo vždy musí být připravené z kvalitních, nejlépe sezónních potravin, které už se svou matkou hojně pěstoval v biokvalitě na letním sídle v Balmoralu a také na zahradě svého domu v Highgrove. Má i vlastní chov slepic, od kterých denně snídá vejce, a chová včely. Miluje lov a velmi rád jí zvěřinu, hlavně bažanty a tetřevy. Také mu chutná jehněčí a houby, které rovněž rostou na rozlehlém panství Balmoral. Co opravdu nesnáší, je česnek, tento odpor sdílel i se svou matkou. Na jeho stole se rovněž vyskytují středomořské pokrmy.

Jídelníček bez oběda

Snídani má Charles pozdní, ale vždy vydatnou. Snídá vejce, která se musí vařit přesně 4 minuty. Aby byla akorát, proslýchá se, že kuchaři jich vždy uvaří několik s malým časovým odstupem a král si pak vybere to se správnou konzistencí. Dále snídá ovoce a misku s klíčky a cereáliemi oslazenou medem a marmeládou. Vše zapije čajem, jeho oblíbený je Darjeeling s mlékem a medem.

Jídelní rozmary krále Charlese – se kterou surovinou se k němu kuchaři nesmí ani přiblížit Foto: Pixabay

Protože snídá pozdě, dopolední svačina nepřipadá v úvahu a oběd u něho také nehledejte. Prý ho zdržuje od práce. Pauzu v pracovním dni si sice dopřává, ale místo oběda jde na procházku do přírody. Jeho personál si proto nosí svačinu, aby nepadl hlady.

Lásku k jedné surovině od matky nezdědil

Dalším jídlem dne je až odpolední čaj o páté, ke kterému si dá sendvič nebo kousek dortu. Denní jídla zakončí večeří, podávanou v půl deváté. Jako aperitiv má sklenku suchého Martini a k jídlu často bývají kuřata nebo slepice z jeho chovů, zvěřina z jeho úlovků, nebo třeba houbové rizoto s jehněčím či musaka. Dezerty se na jeho stole příliš nevyskytují a když, pak bez čokolády. Na rozdíl od své matky totiž čokoládu příliš nemusí.

Zdroj: https://www.toprecepty.cz/clanky/2590-jidelni-rozmary-prince-charlese-vejce-presne-4-minuty-a-zasadne-zadny-cesnek, https://magazin.recepty.cz/clanky/kral-karel-iii-je-v-jidle-dost-konzervativni-proc-neobedva-a-co-mu-chutna-nejvic-1817.html

Jídelní rozmary krále Charlese – se kterou surovinou se k němu kuchaři nesmí ani přiblížit Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.