kan1

Kanárské ostrovy – každý z nich nabízí úplně jiná lákadla

Pro turisty jsou zajímavé zejména čtyři – Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura. Víme, co vám každý z nich nabídne a také, co očekávat od jejich menších bratříčků – La Palme, La Gomeru a El her.

I když za nimi musíme odletět až k pobřeží severozápadní Afriky, patří pod Španělsko, které je na jejich přírodní bohatství patřičně hrdé. Kromě krásné přírody sem však návštěvníky lákají i četné sportovní a adrenalinové aktivity a samozřejmě i rozvinuté turistické zázemí.

Tenerife

Začneme nejznámějším a nejnavštěvovanějším ostrovem. Návštěvníky láká zejména jedinečnou přírodou a zázemím pro adrenalinové sporty, příjemné procházky i vodní aktivity. K výšlapům vybízí zejména nejvyšší bod Španělska – sopka Mount Teide

Gran Canaria

Krajina na tomhle malém kousku země je tak rozmanitá, že se vysloužila přezdívku „miniaturní kontinent“. Na vaší návštěvu se budou těšit zejména malé rybářské vesničky, ale i hlavní město ostrova se zajímavým historickým centrem a četné hotely a hotýlky s wellness aktivitami, vycházejícími vstříc všem vašim přáním.

Lanzarote a Fuerteventura

Tady už s příliš rozvinutým turistickým zázemím nepočítejte, o to pestřejší a vábivější je však krajina. Lanzarote se chlubí mnoha přírodními zajímavostmi a Fuerteventura je pak ostrovem bílých písečných pláží. Sám o sobě je biosférickou rezervací UNESCO. Je rovněž perfektně propojen s ostatními ostrovy, takže vám může posloužit i jako skvělé cestovatelské zázemí pro výlety do okolí.

La Palme, La Gomera a El her

Tahle kanárská trojice je zatím masovým turismem spíše nedotčená. Jde spíš o výzvu pro osamělé cestovatele než plážovou dovolenou v pravém slova smyslu. Ovšem pokud milujete kouřící sopky, borovicové lesy a samotu, pak si tu určitě přijdete na své. A když na to přijde, můžete si vždycky odskočit do luxusu některého z větších ostrovů.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *