Kyberkriminalita

Koronavirus v Evropě mění kriminalitu a činnost mafie

Pandemie koronviru se projevuje v mnoha oblastech. Nevyhýbá se ani kriminalitě a mafii. Zatímco jsme ještě v nedávné době byli svědky toho, že organizovaný zločin čerpal především z vloupání, výpalného a prostituce, nyní se situace poněkud mění. Šéfka Europolu Catherine De Bolleová hovoří především o podvodech na internetu a také padělání nejrůznějších léčiv proti koronaviru.

Prázdné ulice tolik nelákají

V každém případě. Drogoví dealeři to mají mnohem složitější, v podstatě na ulicích nemají komu drogy prodávat. To samé se týká kapesních krádeží. Vše je mnohem jednodušší v davu než na poloprázdném prostranství. Konec zločinu to ale jednoznačně neznamená. jen se prostě přesunuje do poněkud jiných oblastí. Ne až tolik tradičních.

Kyberkriminalita a domácí násilí

Před obrazovkami počítačů či tabletů vysedáváme nejenom my dospělí, ale také děti. Sociální sítě podvodnými nabídkami doslova a do písmene překypují. Jedná se především o sexuální vydírání. Pedofilové se snaží využít situace, kdy jsou děti doma a mnohdy mají přístup k počítači bez dozoru rodičů. Fakeové profily na sociálních sítích vznikají neustále. V domácnostech panuje často stres, který může vést až k domácímu násilí. V takovém Grónsku se přestal skrze domácí násilí částečně prodávat alkohol.  

Mafie

Kriminalita: Zdroj obrázku Pixabay.com

Falešná osvědčení a padělané léky

Padělání koronavirových léků se stává realitou už nyní. Stejně tak dochází k obchodování se zdravotnickým materiálem, s nímž jsme se mohli ve velkém setkat i u nás. Dochází i k výrobě falešných osvědčení o negativních testech na koronavirus. A co taková likvidace odpadu z nemocnic. Kvůli koronaviru je ho mnohem více. Na všem je možné vydělat. Zapomenout nelze ani na zvýšené přepadávání lékáren.   

Transfery pomoci z Bruselu

Přesně z centra Evropské unie putují finanční prostředky na jih Evropy. Můžeme si nechat jen zdát o tom, že mafie nechá tyto stovky miliard eur úplně bez povšimnutí. Jinak mafiáni také legalizují své finanční prostředky nákupem různých restaurací a krachujících podniků. Jejich majetky se tak vcelku solidně rozrůstají.

Kyberkriminalita: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *