Ledový hotel má každý rok plno: Vznikl omylem, bez sobů se neobejde a každý rok je zapotřebí ho vybudovat znovu

Ledový hotel, Ice hotel, Hotel, Švédsko, Japonsko

Ledový hotel má každý rok plno: Vznikl omylem, bez sobů se neobejde a každý rok je zapotřebí ho vybudovat znovu. Máte rádi dobrodružství a zimu k tomu? Máme pro vás tip na výlet snů, který musíte zažít. Jedná se o ledový hotel, který se nachází ve švédské vesničce Jukkasjärvi, nedaleko Kiruny. Tento ledový hotel je postaven pouze z ledu – žádná okna, žádné omítky, střecha z břidlic, nic takového. Mírně smutné je, že každé jaro hotel roztaje a na podzim jej spoustu umělců opět buduje. Proto hotel není vždy stejný. Má jiné sochy, místnosti a také velikost. Jeho vzhled je švédským skvostem.

Spát se dá i ve stavbě z ledu

Tradici každoročního budování založil již před dlouhými pětadvaceti lety Yngve Bergqvist, který si nevybral příliš lukrativní místo na budování takového hotelu. Místo se nachází ve vesnici přímo za polárním kruhem. Na tomto relativně odlehlém místě si postavil iglú, o kterém zaslechlo zvěsti pár turistů a ti se s nadšením přijeli podívat. Bohužel už se ale nedostali v den příjezdu domů, a tak jim Yngve nabídl přenocování přímo v iglú.

Ledový hotel

Foto: Pixabay

Založeno Yngve Bergqvistem

Takové přenocování přijali neochotně, ale ráno po probuzení prohlásili, že takový nápad je přímo geniální. A tímto způsobem vznikla tradice IceHotelu. Pro švédské umělce byla stavba tohoto typu hotelu neznámá, proto byli povoláni japonští experti, kteří s podobnou stavbou již měli své zkušenosti. Každý rok koncem listopadu se sejdou umělci z celého světa, aby zhotovili hotel o 60 místnostech, a to za pouhých čtrnáct dní. Každý z pokojů v hotelu je rozdělen podle velikostí a a samozřejmě i ceny.

 

Zdroj: https://www.booking.com/landmark/se/the-ice-hotel.cs.html?aid=318615;label=New_Czech_CS_5226362905-4zW5mLWwlO8P30cCyplemgS217274676155:pl:ta:p1:p2:ac:ap:neg;ws=&gclid=CjwKCAjwyo60BhBiEiwAHmVLJRrp9OZ_UO8stvjmREncEVbPRgKLYESKpF0bI_VEx68DYuQUU3kNgxoCyMQQAvD_BwE, https://cs.wikipedia.org/wiki/Ledov%C3%BD_hotel_(Jukkasj%C3%A4rvi)

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.