Maledivy

Maledivy se znovu otevírají světu: Z ČR se tam dostanete

Už se nemůžete dočkat, až vyrazíte do některých vzdálených exotických míst? Aby ne! Po nějakých čtyřech měsících se opět obnovila možnost vycestovat na Maledivy. Hranice této slavné turistické destinace byly uzavřeny 27. března letošního roku. Před třemi dny přistálo na mezinárodním letišti Velana letadlo společnosti Qatar Airways mající na své palubě 107 turistů a 24 místních lidí.   

Bez ochranných pomůcek se neobejdete

Samozřejmostí jsou veškerá bezpečnostní opatření. Počítat je třeba s rouškami, sociálním distancováním, nekonečnými desinfekcemi a dalšími opatřeními. Pro Maledivy je přesto cestovní ruch maximálně důležitý, ostrovy jsou na něm životně závislé. Hotely a penziony na frekventovaných ostrovech budou otevřeny od 1. srpna. Nyní se lze teoreticky dostat na méně obydlené ostrovy. V provozu by mělo být celkem 40 středisek, počítá se s otevíráním dalších.

Maledivy

Maledivy: Zdroj obrázku Pixabay.com

Střízlivý odhad prezidenta?

Prezident Malediv Mohamed Solih stanovil cíl v podobě 850 000 návštěvníků do konce letošního roku. Odhad je to poměrně zajímavý, vzhledem k tomu, že v loňském roce navštívilo tento ráj na zemi 1,7 milionu lidí. Otázkou zůstává, do jaké míry bude koronavirus ještě řádit.

Maledivy

Maledivy: Zdroj obrázku Pixabay.com

Jak se dostat na Maledivy

Optimální linku představuje let z Prahy do Dauhá a odtud na Maledivy. Let trvá celkově kolem 9 hodin. Pokud tedy na Maledivy hodláte vyrazit, neměl by to být problém. Otázkou zůstává, jestli to v době kovidové úplně stojí za to.

Maledivy: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *