Na jaro o víkendu ještě zapomeňte, přijde sníh

Sníh

Konec tohoto týden a víkend ještě příliš nějakému jaru hovět nebudou. Na většině území přijdou sněhové přeháňky a teploty se vyhoupnou sotva na nějakých 2 až 6 stupňů Celsia. Mimo jiné dorazí také zajímavá sněhová nadílka. Na horách by mělo napadnout od 10 do 20 cm čerstvého sněhu. Ani o víkendu se zrovna dvakrát neohřejeme, teploty mohou v noci spadnout až na mínus 10 stupňů Celsia, což už je pořádná zima. K postupnému oteplení dojde až následující týden.

Zatažený pátek

V pátek se moc se sluníčkem nesetkáme. Bude spíše zataženo či oblačno. Místy zasněží, ale půjde spíše o přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 0 do -4 stupňů, přes den bude nejvýše 6 stupňů Celsia. na většina území bude sněžit, někde trvaleji, jinde půjde spíše o přeháňky.

Zima

Foto: Pixabay

Víkend v polojasném provedení

V sobotu nás čeká lehké vyjasnění oblohy, nicméně místy může přijít ještě sněžení. Nejnižší noční teploty budou hodně nízké, a to -3 až -7 stupňů, pokud přijde jen malá oblačnost, pak -10 stupňů. Ojediněle je třeba počítat i s náledím. Přes den se teploty dostanou jen na 4 stupně Celsia. V jihovýchodních oblastech bude i 6 stupňů. V neděli budou teploty takřka totožné v průběhu noci, přes den už se dostanou až na 7 stupňů Celsia. Se sluníčkem se setkáme nejspíše častěji.   

Výhledově se oteplí

V následujících třech týdnech dojde k oteplení, nicméně na počátku příštího týden ještě teploty v noci mohou spadnout až na -7 stupňů Celsia. V dalších dnech už budou noční teploty mezi 1 až -4 stupni Celsia. Dostanou se tedy i přes nulu. Přes den už by mohlo být příjemných 8 až 13 stupňů celsia. Vyskakovat si s tenkým oblečením ještě nebudeme, nicméně mrazy postupně zmizí.

Zdroj info: Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) 

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.