Ceny vstupného 2024: Na kolik korun vás vyjde, když v létě budete chodit na koupaliště, historické památky nebo do ZOO. Levné to rozhodně není

Děti, letos šetříme. Na letní pobytovou dovolenou do Česka ani do zahraniční nepojedeme, ale budeme dělat jednodenní výlety. Také si myslíte, že tímto způsobem uspoříte finance ze svého našponovaného rodinného rozpočtu? Tak abyste se nedivili.

V létě to chce koupání

Horké letní dny lákají k vodě, která příjemně ochladí. Pobyt na koupališti je vítanou volnočasovou aktivitou pro děti, kde lze v zábavné atmosféře strávit klidně i celý den. A na kolik vás taková zábava vyjde korun? Když se namátkou podíváte třeba na ceník koupaliště Flošna v Hradci Králové, tak celodenní vstupné pro dospělého stojí 190 korun a snížení budete mít za 150 korun. Za rodinu (2 dospělí, 2 děti do 15 let) tak zaplatíte 680 korun za jeden koupání. Ovšem v ceně jsou tři vodní plochy, dva tobogany a skluzavka.

To na koupališti Divoká Šárka v Praze jsou o něco levnější a rodinu vyjde jen na 520 korun. A na jediném brněnském koupališti s vlnobitím Zábrdovice zaplatíte za jeden den jako rodina 580 korun. Koupaliště u Hotelu Lázně Kostelec nabízí dokonce vyhřívaný bazén, což zejména v parném horkém létě moc nevyužijete. Ale co už. Za návštěvu své čtyřčlenné rodiny z peněženky za celodenní pobyt na něm vydáte 840 korun. Tak, koupaliště máme vyřešená, nyní se půjdeme podívat, kolik stojí návštěva nějaké historické pamětihodnosti.

Když je pod mrakem, jdeme na zámek

Léto je samozřejmě i ideálním časem pro návštěvu nejrůznějších památek. Zámky i hrady proto kolikrát praskají ve švech pod náporem návštěvníků. Zde jsou ceny vstupného na základní okruh pro 2 dospělé a 2 děti do 15 let těch nejznámějších pamětihodností:

 • Hrad Karlštejn                                               780 korun
 • Hrad Křivoklát                                               720 korun
 • Zámek Lednice                                              780 korun
 • Hrad Buchlov                                                 620 korun
 • Zámek Buchlovice                                         580 korun
 • Zámek Milotice                                             520 korun
 • Hrad Bouzov                                                  720 korun
 • Zámek Hluboká                                             720 korun
 • Zámek Konopiště                                          720 korun.

Když se ale spokojíte s menší a méně významnou historickou památkou, tak zaplatíte za návštěvu méně korun. Namátkově zámek Náměšť na Hané nabízí rodinné vstupné za 270 korun, zámek Lešná u Valašského Meziříčí za 320 korun.

Foto: Pixabay

My chceme do ZOO za zvířátky

V létě pochopitelně nesmíte s dětmi zapomenout navštívit některou z českých zoologických zahrad. Jak si na tom stojí ohledně ceny vstupného, které zaplatíte za čtyřčlennou rodinu?

 • ZOO Praha                                                      1 000 korun
 • ZOO Ostrava                                                      640 korun
 • ZOO Zlín-Lešná včetně zámku                           850 korun
 • ZOO Plzeň                                                          720 korun.

Čtyřčlennou rodinu tedy vyjde jedna návštěva koupaliště, hradu či zámku a ZOO průměrně na 2 120 korun, čímž vyplní pouhé tři dny prázdnin. A to máte bez ceny občerstvení a za dopravu na místo. Pokud by tato naše rodina šla asi desetkrát za velké prázdniny na koupaliště, vydá na to cca 6 800 korun. Přičteme k tomu návštěvu tří historických památek a jedné ZOO (celkem asi 2 800 korun) a už jsme na 9 600 korunách. No jo, ale to ještě rodina nebyla v nějakém muzeu, kině, jeskyni, nenavštívila zábavní park pro celou rodinu, což představuje další nemalé výdaje z rodinného rozpočtu.

Zdroj: autorský článek

Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.