Na Mauriciu najdete jediný podvodní vodopád na světě

Zjistěte, čím je proslulý známý ostrov Mauricius, kde můžete pozorovat unikátní podvodní vodopád. A pokud nevíte, kde se taková nevšední krása bere nebo jaké zajímavosti na vás čekají, tak čtěte dál.

Je to vlastně skupina sopečných ostrovů, z nichž ten první vyrostl nad hladinu oceánu již před více než osmi miliony let. Pokud patříte mezi fanoušky sportu, pak víte, že mauricijská vlajka se skládá ze čtyř vodorovných pruhů. Nahoře najdete červený pás (boj za nezávislost), poté modrý pás (Indický oceán), žlutý pás svobody a zelený pás jako symbol zemědělství. Tím však většinou naše znalosti končí.

Mauricijský blboun aneb pták dodo

Možná vám bude známý ještě pták dodo, vyhubený lidmi v 17. století, který byl nalezen právě pouze na ostrově Mauricius. Poslední zástupce tohoto druhu byl sprovozen ze světa v roce 1662. Dodnes je národním zvířetem ostrova Mauricius. I když už jen nakresleným.

Foto: Pixabay

Největší optická iluze světa

Že nemůže vodopád téct pod vodou? Ten mauricijský vás vyvede z omylu. Jde vlastně o padající písek mířící přímo do podmořského šelfu, přičemž odpovídající lom světla vytváří právě onu nevšední a velmi známou iluzi „podvodního vodopádu“. Díky tomuto jevu sem dokáží cestovní kanceláře nalákat každý rok velké množství turistů. Je možné si dokonce zamluvit i let vrtulníkem, abyste viděli tento „podvodní vodopád“ shora. Ovšem nepopíráme, že jde o zážitek, který rozhodně stojí za to.

Jak vypadá podvodní vodopád? Podívejte se na video:

Náhledové foto: ReubenMRU

Zdroj: https://www.cestovinky.cz/clanek/top-11-zajimavosti-ostrova-mauricius-podvodni-vodopad-duhove-zeme-i-kolonialni-pamatky, https://www.cestovinky.cz/clanek/podvodni-vodopad-na-mauritiu-je-tak-trochu-podvod-jeho-fotografie-jsou-ale-uchvatne

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.