Na výletě v Brazílii našla žena na silnici něco, co ani v nejhorších můrách nečekala

Žena covid

Lidé po celém světě narážejí na ulicích města na různé předměty, které lidi z nedbalosti a neohleduplnosti vyhodí, ale to, co objevila záchranářka zvířat Josiane Almeida na opuštěné silnici v brazilském Lagoa da Prata, nad tím zůstává rozum stát. Svázaný pytel s vyděšenou fenkou a štěňaty.

Fenka nebyli v pytli sama

Almeida zahlédla uvnitř hrubého pytle fenku společně se třemi štěňaty. Byl to skutečně hrůzostrašný pohled. Prý šlo o jeden z nejhorších případů týrání, jaký kdy viděla. Šlo prý poznat, že už tam takto byli všichni nějakou dobu, tvrdila později Almeida. Fenka byla zpočátku vyděšená, ale když se k ní žena opatrně přiblížila a přesvědčila ji, že je tam, aby jí pomohla, uklidnila se. Žena opatrně odnesla pytel se zvířaty do auta a jakmile byla na bezpečném místě, celou psí rodinku osvobodila.

Foto: Pixabay

Všichni potřebovali neodkladnou pomoc

Lékařská pomoc byla nezbytná, proto Almeida všechny převezla do ordinace místního veterináře. Tam bylo zjištěno, že kromě podvýživy měla fenka velký problém. Byl jí objeven rostoucí maligní nádor. To by mohl být důvod, proč se jí její majitel vzdal. Dobrou zprávou ale je, že se všem nyní daří dobře a zotavují se.

V tuto chvíli se jim hledá nový milující domov

Vzhledem k tomu, že příspěvek na sociálních sítích získal více než 140 000 sdílení a 11 000 komentářů, hledání nových rodin by nemělo být obtížné. Mezitím jsou v péči Almeidy, která byla ve správný čas na správném místě. Podobné případy nemusí mít vždy takto šťastné konce, ale když se najde alespoň jeden z nich, vždy to stojí za to.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.thedodo.com/close-to-home/dog-puppies-rescued-from-sack-brazil, https://journals.plos.org/plosntds/article?id=10.1371/journal.pntd.0008079

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.