Berlín

Návštěva historického Berlína: Vybíráme tyto památky

Protože navštívit všechny historické památky v Berlíně nelze za jeden, ale alespoň za prodloužený víkend, musela vzniknout i druhá část článku o tom, co všechno stojí za to v Berlíně navštívit, co se historických památek týče.

Braniborská brána

Braniborská brána je ikonickým objektem hlavního města Německa. Tato památka pochází z období klasicismu a původně sloužila jako součást opevnění a jako celnice. Typickým zdobným prvkem Braniborské brány jsou výjevy života Herkula. Ani Braniborská brána stejně jako další památky v Berlíně nebyla v období druhé světové války uchráněna před bombami. Během studené války nebyla dokonce přístupná vůbec, protože se nacházela v hraničním pásmu. Po sjednocení byla, ale brána opět zrekonstruována a vy ji nyní můžete vidět v původní podobě.

Berlín

Alexanderplatz a ulice Pod Lipami

Alexanderplatz patří mezi nejznámější náměstí v Berlíně. Své jméno získalo náměstí po Alexandru I., ruském carovi, a původně nynější náměstí sloužilo jako dobytčí trh. Nyní je však náměstí místem kaváren, restaurací nebo nákupního centra Alexa. Na náměstí Alexanderplatz můžete také vidět Hodiny světa, které ukazují čas různých míst na světě a součástí hodin je i rotující sluneční soustava.  Dalším historickou zajímavostí v Berlíně je nejstarší ulice ve městě a to ulice Unter der Linden, česky ulice Pod Lipami. Zdejší měšťané se po ní procházeli už v 16. století a král Friedrich Vilém I. nechal v této ulici vysázet tisíc lip a ořešáků. V blízkosti této ulice se nachází i řada velvyslanectví.

Televizní věž

Pokud se chcete na hlavní město Německa podívat pořádně shora, vystoupejte na nejvyšší věž v Evropě a to na Televizní věž, která měří 368 metrů. Vyrazit na ni nemusíte jen přes den, přístupná je i po setmění a to až do půlnoci. Nabízí se tak noční výhled na osvětlený Berlín. Kromě skvělého výhledu tady máte možnost ochutnat speciality v místní restauraci. Ovšem je nutné si dopředu rezervovat místo.

Berlín

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *