Nečekaný objev na pozemcích sira Davida Attenborougha pomohl vyřešit záhadu jedné z nejbrutálnějších vražd viktoriánské doby

Nečekaný objev na pozemcích sira Davida Attenborougha pomohl vyřešit záhadu jedné z nejbrutálnějších vražd viktoriánské doby. Ve stinných uličkách viktoriánského Londýna, kde mlha ležela hustá tiše zloději a plynové lampy blikaly jako poslední záchvěvy morálky v rychle se industrializujícím městě, se odehrála jedna z nejhorších vražd, kterou známe. A kupodivu ji spáchala žena.

Od drobné zlodějky k proslulé vražedkyni

Cesta Catherine „Kate“ Websterové k neblahé pověsti nezačala vraždou, ale sérií drobných krádeží. Její pád ke zločinu byl postupný, poznamenaný nutností a přežíváním, a vyvrcholil zatčením za 36 krádeží. Jejím trestem byl osmnáctiměsíční pobyt ve věznici Wandsworth, která je známá svými drsnými podmínkami a kde byla možná nevědomky zaseta semena její temné budoucnosti.

Po propuštění nabrala Websterové cesta zdánlivě pozitivní směr, když 29. ledna 1879 získala zaměstnání u bohaté vdovy Julie Marthy Thomasové. Klid však netrval dlouho, protože neustálá kritika Thomasové přivedla Websterovou na pokraj sil.

Foto: Pixabay

Osudové setkání a hrůzná vražda

Thomasová, žena známá svou kultivovaností a náročnou povahou, hledala dokonalost v každém koutě svého richmondského domu. A Websterová, která se po uvěznění snažila najít svou pevnou půdu pod nohama, se ocitla pod neustálým drobnohledem a slovními útoky. Toto toxické prostředí položilo základy pro konfrontaci, která skončila tragédií.

Zlomový okamžik nastal v březnu 1879, jen něco málo přes měsíc po nástupu Websterové do zaměstnání. Ve chvíli nekontrolovaného vzteku Websterová shodila Thomasovou ze schodů a v hrůzném finále ji uškrtila.

Jen vražda jí nestačila

Následoval příběh plný hrůzy, který by se vyrovnal všem současným krvavým thrillerům. Kate tělo své zaměstnavatelky rozčtvrtila, jeho části uvařila a ostatní zabalila do černého kufru. Pak části jejího těla roznesla po celém Londýně. Například nohu našly hrající si děti u Temže, a šlo o jeden z klíčových důkazů, které přivedly policii na stopu (nepomohlo ani to, že se Kate pokusila prodat věci své bývalé paní a vydávala se přitom za ni). Nakonec si tato žena vysloužila trest smrti,

Kde je hlava paní Thomasové?

Ne všechny části těla se však našly – stále chyběla hlava. A ta se našla až poměrně nedávno, a to na pozemku známého přírodovědce sira Davida Attenborougha. Ukázalo se, že na toto místě dříve stávala hospoda, kam Kate chodila – takže hlavu jednoduše zahrabala poblíž. Nebohá žena tak konečně našla klid.

Kate Webster, vražedkyně, kanibalismus, Anglie, vrah

Zdroj: https://g.cz/kate-webster-vrazdici-sluzebna-ktera-rozdavala-sadlo-ze-svoji-sefove/, https://www.lifee.cz/historie-a-tajemno/bezcitna-kate-webster-svou-zamestnavatelku-uvarila-v-ohrivaci-vody-a-jeji-tuk-pak-nabizela-detem-k-snedku_276023.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.