Jardin Canario

Nejkrásnější botanická zahrada Španělska leží ve skutečnosti uprostřed oceánu

Státy, které mají pod svou správnou ostrovy mají bezpochyby výhodu nejenom co do členitosti terénu. Na malých kouscích země, které nejsou spojeny s pevninou, se leckdy nacházejí mnohá lákadla. A pro Kanárské ostrovy patřící Španělsku to rozhodně platí více než dvojnásob.

Nejkrásnější botanická zahrada Španělska

Najdete ji v Jardín Canario. Dnes tu roste přes 2 000 druhů rostlin, z nichž přes 500 se vyskytuje pouze na Kanárských ostrovech. Vstup sem je zdarma. Mezi nejvyhledávanější atrakce botanické zahrady patří její kaktusová část, ale v letních měsících sem samozřejmě nejvíce návštěvníků láká množství nádherných květů.

Zajděte si na výlet do Teroru

Ne, nechceme vám doporučit žádný horor, ale vyhlášené výletní místo Kanárských ostrovů. Dříve tu probíhaly velké náboženské pouti, dnes je v centru zájmu zejména jeho výjimečná architektura. Jeho ulice tvoří množství malých nízkých domků, kterým se říká také Los Balcones, a to kvůli jejich mistrovsky vyřezávaným dřevěným balkonům.

Jardin Canario2

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

Jde o tradici, která má náboženských původ. V roce 1478 se na místě, kde dnes stojí terorská bazilika, lidem údajně zjevila Panna Marie – a to na borovicovém kmeni.

Na výlet třeba i ponorkou

Pokud však máte náladu na trochu akčnější výlety po okolí, zamiřte do letoviska Puerto Mogan. Při pohledu na jeho propracovanou infrastrukturu je těžké uvěřit, že ještě před několika desítkami let šlo o chudou rybářskou vesničku. Návštěvníky sem lákají hned dvě věci – vysoké hory, které Puerto Mogan obklopují a potom moře, plné vraků a pestrého podmořského života. Pokud je chcete obdivovat opravdu zblízka, zamiřte do přístavu a zaplaťte si lístek do miniponorky. Kanárské ostrovy jsou jedním z mála míst, kde je tato atrakce skutečně velmi dobře dostupná.

Zdroj náhledového obrázku: commons.wikimedia.org

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *