Největší internetový prodejce dovolených Invia je na prodej: 2 miliony lidí jsou teď v nejistotě

Největší internetový prodejce dovolených Invia je na prodej: 2 miliony lidí jsou teď v nejistotě. Společnost Invia byla založena před více než dvaceti lety a stala se synonymem pro online cestování v České republice.

Jako lídr v oblasti digitální transformace cestovních služeb dokázala ročně obsloužit přibližně dva miliony zákazníků, čímž si zajistila pozici klíčového hráče na trhu cestovního ruchu v regionu. Nabízí komplexní škálu služeb od běžných zájezdů až po zájezdy na míru a vychází vstříc opravdu různorodé klientele.

Nejde o první změnu vlastnictví

Společnost, která původně začínala pod názvem MojeDovolená.cz, prošla po vstupu švýcarského investičního subjektu Centralway Holding v roce 2004 významnou změnou značky na Invia. Situace se opět změnila v roce 2016, kdy společnost získala investiční skupina Rockaway a následně došlo k pozoruhodnému partnerství s čínskou skupinou CEFC, která později přešla na součást státního konglomerátu CITIC.

Foto: Pixabay

Důvody prodeje

Nový vlastník by mohl přinést nový kapitál, inovativní postupy a obnovené zaměření na zlepšení zkušeností zákazníků a rozšíření nabídky služeb. Příchod nových hráčů nebo další investice stávajících konkurentů by navíc mohly změnit konkurenční prostředí v českém cestovním ruchu.

Bohužel okolo dvou milionů lidí, kteří si cestování s tímto prodejce má oblíbili, nyní čelí značné nejistotě. Prozatím však není nic jisté a letošní sezónu by tak nic ohrozit nemělo. Navíc jde zákulisní šuškanda o tom, že čínští investoři nepatří v této oblastí mezi prvá „rychlé střelce.“ Očekávaný prodej tak klidně může být záležitostí i několika let.

 

Zdroj: https://archiv.hn.cz/c1-67319190-nejvetsi-internetovy-prodejce-zajezdu-je-na-prodej-cinsky-citic-spolecne-s-rockaway-hledaji-kupce-pro-invii, https://www.invia.cz/press/napsali-o-nas/244-udelali-se-za-tri-roky-na-prodeji-zajezdu-pres-internet/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.