isl1

Neznámé střípky z Islandu

I když se těší Island rostoucí oblibě mezi turisty, stále zůstává zemí plnou skutečných tajemství a nevšedních překvapení. Černé pláže s čedičovými skalami a ledovci zároveň, venkovní termální koupaliště, neuvěřitelné světelné jevy na obloze… Které z nich si získají vás?

Fenomenální polární záře

Tato nebeská podívaná sem každoročně přiláká tisíce cestovatelů. Jde o fenomén plný třpytivých barev, záblesků a hry světla, viditelný pouze v noci a to výhradně v nejchladnějších měsících roku. Musíte se však vydat do pustiny, abyste polární záři viděli v plné kráse.

Horké prameny a přírodní koupaliště

Islanďané milují lenošení v celoročně otevřených bazénech pod širým nebem. Turisté mají nejraději nejrůznější wellness centra, ovšem toužíte-li po jedinečném zážitku, můžete vyzkoušet i přírodní horké prameny jako je Reykjadalur poblíž Reykjavíku, případně Seljavallalaug na úpatí sopky Eyjafjallajökull.

Reykjavík – hlavní město Islandu

Malebné domky, dobře udržované parky a útulné kavárny vytvářejí v tomto městě opravdu intimní atmosféru. Ne nadarmo se říká, že jde o jednu z nejklidnějších metropolí Evropy. Spěch a shon tu nehledejte, pohoda je na prvním místě za všech okolností.

Fenomén islandské hudby

Budete-li mít příležitost, vyrazte na koncert některého ze slavných umělců této země – Björk, Sigur Rós, Kiasmos, GusGus nebo Ólafur Arnalds jsou místními kulturními stálicemi. A co je lepší, velmi často na ně narazíte třeba v místní hospodě nebo kavárně – vstupné je zdarma, jak jinak.

Když bio, tak z Islandu

Islandská kuchyně je postavena výhradně na přírodních surovinách a ničím nepřikrášlované chuti. Ryby, zvěřina i maso chovných zvířat se připravují téměř bez použití koření nebo dokonce umělých přísad. Chcete gurmánské tipy? Určitě vám zachutnají sušené ryby, Skyr, černý chléb nebo pouliční párky v rohlíku, které jsou někdy považovány dokonce za ty nejlepší na světě vůbec.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *