Koronavirus

Ničivá síla koronaviru: USA versus Čína

Koronavirus: Zdroj obrázku Pixabay.com

Koronavirus postupně likviduje zasáhl prakticky skoro všechny země světa. Jeho ničivou sílu nejprve poznala Čína, odkud se dostal do Evropy, a nakonec také do Spojených státu amerických. Aktuálně s ním zkrátka bojujeme všichni a už jen málo jedinců se neobává nemoci COVID-19, již způsobuje. Přesto se v médiích často přetřásá srovnávání počtu nakažených a obětí v USA a Číně. Tyto dvě velmoci spolu vždy soupeřily, spolupracovaly atd. jak je to tedy s koronavirem na jejich území aktuálně?

Časové srovnání je jednoznačné

V jakémsi porovnání obou velmoc můžeme začít časem. Prvně se samozřejmě koronavirus objevil v Číně, konkrétně ve městě Wu-chan v provincii Chu-pej. Lidé byli nakaženi již na konci loňského roku. Konkrétně zemře první pacient 9. ledna 2020. Následovala již lavina dalších, a to i přes opatření, jež se snažila Čína učinit. Bylo jich nemálo, nicméně řadila se mezi ně i taková opatření jako fiktivní nemocnice a podobně. Do médií se zkrátka a jednoduše dostávaly podivnosti. Do USA dorazil koronavirus až později. První oběť onemocnění COVID-19 byla v USA hlášena 29. února 2020. Spojené státy měly tudíž na přípravu mnohem delší dobu.

Opatření proti koronaviru v obou zemích

I tady jsou patrné velké rozdíly. V Číně zpočátku úplně nevěděli, jak mají reagovat, a tak se koronavirus šířil. Nicméně záhy byla vyhlášena karanténa a Wu-chan se snažili izolovat od okolního světa. Úplně se to nepodařilo, nicméně nějaký efekt to zřejmě mělo. Přesná čísla z Číny zřejmě nikdy nedostaneme. Tak jako tak se v této zemi snažili šíření viru zastavit i za cenu ekonomických trablů. V USA jsme byli opět svědky velkohubých prohlášení a karanténa v pravém slova smyslu tam neexistuje dodnes a kdo ví, jestli bude. Prezident Trump by nejraději otevřel všechny obchody co nejdříve, aby ekonomika USA byla nejsilnější.

Jak jsou na tom čísla?

Aktuálně Američané popírají, že by na jejich území bylo větší množství obětí než v Číně. Samozřejmě argumentují tím, že čísla v této komunistické zemi byla zkreslena. Pravda je ta, že počet uren, jež rozdávají v Číně pozůstalým, se silně liší od počtu skutečně nahlášených obětí. Pozoruhodné. Aktuálně se situace má tak, že oficiální počet nakažených v USA činí 216 722, v Číně 82 394. Počet obětí je v USA 5137, zatímco v Číně 3322. Otázkou tedy zůstává pouze to, kdo vlastně aktuálně lže. Upřímně, pravděpodobné je všechno. Závěr si musíme udělat každý sám.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

2 komentáře

  1. inkvizitor Odpovědět

    Dobrý den
    Lžou zřejmě všichni. Čína o počtu obětí i nakažených. Nevěřím, že by za poslední týden měli nakažené jen ze zahraničí, jak to prezentují. U zemřelých obyvatel je to jen o testech. USA je unikátní v systému zdravotnictví, založeném na systému pojištění. Na což zřejmě doplatí neskutečným způsobem. Bohužel paradoxem je, že všechny nejpostiženější země na tomto ve finále vydělají! Z čistě finančního hlediska je úbytek nemocných a důchodců žádoucí! Morálně je to hnus, ale za cca. dva roky pro tyto státy velmi přínosný!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *