Obsazenost pražských hotelů se v době krize stále zvyšuje

Hotel

Ekonomická krize je bohužel v plném proudu a neustále se hovoří o dalším zdražování energií či potravin. To by se mělo logicky promítnout také v oblasti cestovního ruchu. Na mnoha místech se tak stalo, nicméně Praha ještě odolává. Naopak obsazenost hotelů jde i navzdory stoupajícím cenám nahoru. Vyplývá to průzkumu STR Inc., divize americké společnosti CoStar Group, jež analyzovala právě tento segment. Jak to tedy vypadalo a jaká jsou konkrétní čísla?

Říjnová obsazenost pražských hotelů byla kolem 80 %

Hlavní turistická sezona začíná v Praze v květnu a končí zářím. Přesto byl uplynulý měsíc unikátní. Vždyť v říjnu vzrostla obsazenost hotelů v Praze o 3 % oproti minulému měsíci. Ceny za pokoj byly přitom logicky vyšší. Průměrná cena se pohybovala kolem 1 540 korun za pokoj. Co se procentuálního obsazení hotelů týče, to oscilovalo kolem 79,3 %. Volný podle všeho zůstal jeden z pěti pokojů.

PrahaFoto: Pixabay

Někde byla obsazenost i vyšší

Je to tak, třeba v rámci velké hotelové skupiny Czech Inn Hotels určitě. V celkem 11 pražských hotelech byla obsazenost zhruba kolem 93,3 %. Ceny převyšovaly zbytek trhu o neuvěřitelných 36 %.

Jistota cen neexistuje, bude zřejmě dráž

Možná i to je důvod, proč lidé vyráželi v tak hojném počtu do Prahy právě v říjnu. Bude zcela jistě dráž. Dalším aspektem je počasí, které ještě není tak chladné jak to, jež přijde nepochybně v dalších měsících. Zima už je za rohem a do Prahy míří více turistů právě v období, kdy je tepleji, tedy mimo zimní měsíce.

Zdroje info: https://str.com/

www.kam-a-kdy.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.