Pivní prameny fungují již měsíc, jak zhodnotily poctivost Čechů?

Pokud jste se jako ostřílení pijáci chtěli někdy dostat do země, kde pivo teče proudem a můžete si ho dopřát neomezeně a podle svého gusta, pak zamiřte k Pivním pramenům v Ostravickém Dvorku.

Najdete je v Beskydech a pro všechny zájemce se otevřely v červnu 2021. Lidé si tu vše kontrolují sami – od čepování až po placení. Jde opravdu o zážitkové čepování, které je ovšem do značné míry závislé na poctivosti či nepoctivosti návštěvníků. A co nám k tématu řekli majitelé?

Místo, kde si načepujete pivo přesně podle svého gusta

Máte rádi lokální dodavatele piva, ale zároveň fandíte i velkým značkám? Pak si tady určitě vyberete. V nabídce jsou obvykle dva druhy světlých ležáků 12 stupňového piva, jeden druh polotmavého nebo černého piva a jedno pivo nealkoholické. A mísí se tu jak velké značky, tak i lokální dodavatelé. Nikdo tu tak nedostává přednost.

Fotografie: Protext

Stačí jen přijít k pramenům a načepovat si pivo podle vlastního gusta. Vše je jednoduché a není problém namixovat si i více druhů piva dohromady. Platí se jen za velikost nádoby, nikoli za její obsah. „ Cena je pro všechny druhy piva stejná. Malé pivo, šnyt nebo hladinku si můžete načepovat, ale to se u nás neděje. Každý si načepuje pořádnou míru vychlazeného půllitru,“ dozvídáme se od majitelů.

Kdo nezaplatí, souhlasí se zveřejněním své tváře

„U nás pivo dvanáctka stojí od 30,- do 35,-Kč a cena se každý den mění. V pondělí je nejlevnější za 30,- a o víkendu je za 33,- až 35,-Kč, vše podle poptávky a co je zrovna naraženo. Lidé to umí ocenit a jsou z našich Pivních pramenů tak nadšení, že nám do kasy vhazují za dobře vychlazenou dvanáctku i 40,-Kč. Dokonce jsou jedinci, kteří tento projekt podporují, snaží se, aby poctivost nevymizela, a vhazují do kasy za 0,5 l dvanáctky i 50,-Kč. U kasy je také hláška, že neplatič souhlasí se zveřejněním svého obličeje. Na 99% ale všichni platí skvěle a štědře. A ti, co zkusí podvádět, pak mají velkou ostudu. Nikdy není pozdě učit se poctivosti.“

O vše se stará sofistikovaný kamerový systém, jež snímá tvář, vhozenou platbu i platbu dopadající do kasy, které tu má podobu kovového kbelíku. Z 99% jsou však všechny platby v pořádku, ba leckdy zaplatí lidé za pivo i více. Jen proto, aby podpořili projekt.

Náhledová fotografie: Protext

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36755

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.