Covid dovolená

Počet nakažených v Chorvatsku jde dolů, roušku ale přibalte

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Určitě nejste jediní. Obyvatelům zkrátka tato jihoevropská země učarovala, a tak si spousta z nás neodpustí dovolenou ani v době, kdy stále ještě není pandemie koronaviru zcela zažehnána. Ostatně i samotní Chorvaté na turisty čekají jako na smilování, vždyť už tak jsou jejich ztráty nemalé. Alespoň nějakou kompenzaci by to v každém případě chtělo. Jaká je tedy aktuálně situace ohledně nakažených?

V posledních dvou dnech pokles nakažených

Jakéhosi vrcholu bylo z hlediska nových případů nemoci COVID-19 dosaženo v sobotu. Jednalo se o 140 nově nakažených. V pátek se čísla dostávala na tento vrchol a nakažených bylo 116, přičemž v pátek zemřely v souvislosti s novým koronavirem dvě osoby a v sobotu jedna. Nyní se situace lehce uklidňuje, jelikož v neděli už úřady napočítali jenom 50 nakažených, včera 53 a dnes zatím 52. Přesto je třeba být velmi obezřetný.

Trogir

Trogir: Zdroj obrázku Pixabay.com

Roušky v obchodech povinností

Zřejmě jste si už rychle zvykli v našich supermarketech nenosit žádnou ochrannou pomůcku. V Chorvatsku se bez roušky neobejdete. Stejně tak budou muset po rozhodnutí krizového štábu nosit roušky i zaměstnanci obchodů a obsluha v restauracích. V prostředcích hromadné dopravy jsou roušky samozřejmostí. Pro akce pojímající více než 100 osob bude nutné ohlášení do 48 hodin předem.

Šibenik

Šibenik: Zdroj obrázku Pixabay.com

Češi bez omezení, cizinci mimo EU nikoli

Čechy v Chorvatsku vítají s otevřenou náručí. Že na nás nebudou chtít vydělat určitě nepočítejme, nicméně nějakou tu slevu snad najdete. Cizinci mimo EU musí zůstat při příjezdu do Chorvatska ve 14 dní trvající karanténě. Ta se může zkrátit na základě negativního testu na koronavirus.

Zdroj dat: worldometers.info

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *