Praktické vybavení na cesty do přírody. Pod stan i do karavanu

Milujete cestování do přírody a chcete si to užít opravdu naplno. Zapomeňte na klasické ubytování a rozhodněte se pro přespávání pod širým nebem. Tedy ne úplně pod širákem, ale ve stanu nebo v karavanu. Takové výlety jsou plné dobrodružství a navíc i něco málo ušetříte. Jaké vybavení si s sebou ale nezapomenout? To se dozvíte v tomto článku.

Solární power banka

Mít s sebou dostatek energie je v dnešní době velmi důležité. Pomocí mobilního telefonu si totiž můžete zachytit krásná místa na fotkách. Aby však mobil vydržel i několik dní, budete potřebovat buď klasické napájení, nebo praktickou power banku. Kromě základních modelů můžete pořídit i power banky se solárním napájením. Jednoduše je vždy stačí dobít na sluníčku a máte dost energie pro své chytré zařízení i ve chvíli, kdy jste uprostřed přírody.

Karimatka nebo nafukovací matrace

Aby bylo možné pohodlně se vyspat, neobejdete se při stanovení bez karimatky. Dnešní moderní kousky jsou již tak vyladěné, že jsou malé, lehké, ale přesto nabídnou velmi dobrou izolaci. Pokud cestujete autem a budete spát v kempu, můžete do stanu přidat i nafukovací matraci. Získáte tak opravdu výborné pohodlí pro klidný spánek, ať můžete nabrat dostatek sil na další výletní dny.

Baterku

Protože jsou mnohdy kempy málo osvětlené, nebo budete tábořit úplně mimo civilizaci, je dobré mít s sebou minimálně dvě baterky. Pokud si vyberete nějakou kvalitnější, která bude mít solární panel pro napájení, bude to příjemný bonus a nebudete muset řešit, že se vám vybije. Alternativou je používání svítilny na mobilu, ale v takovém případě si dejte pozor, aby se vám nevybil.

Foto: Pixabay

Trvanlivé jídlo

Na cestách je potřeba doplňovat energii, takže pokud nemáte v plánu stavovat se na jídle všude možně, bude se vám hodit trvanlivé jídlo. K dispozici jsou nejrůznější proteinové tyčinkyproteinové tyčinky, sušenky, ale i konzervy nebo pokrmy přímo navržené pro táboření.

Náhledové foto: Pixabay