Prázdná peněženka

Přibývá Američanů, kteří kradou základní věci v obchodech

O ekonomické krizi se neustále mluví ve všech sdělovacích prostředcích. Mnohdy se ale až tolik neprojevuje v praxi. To se ovšem začíná vcelku markantně měnit. Ve Spojených státech amerických jsou mnozí místní obyvatelé doslova přinuceni krást nejen základní potraviny, ale také hygienické pomůcky a podobně. Nejmocnější země světa je očividně hladová. Potravinové banky jsou okupovány velkým množstvím lidí, již často čekají ve frontách marně.  

Prostě se krade

Se zajímavou informací přišel manažer samoobsluhy ve Washingtonu Joo Park. Ten si všiml, že drobných krádeží začalo rapidně přibývat. Lidé si dávají pod bundy třeba baleno maso nebo rýži. Na kamerách jsou tamo zachyceny krádeže plen či pracích prostředků. Lidé se začínají více osmělovat. Vede je k tomu hlad. Supermarkety se snaží tomuto negativnímu fenoménu čelit. Batohy musí mít zákaznici u vchodu a jejich počínání sleduje více zaměstnanců. Přesto je počet krádeží dvojnásobný.

Zloděj

Zloděj: Zdroj obrázku Pixabay.com

Policie se standardně nevolá

Jestliže se chytí takovýto drobný zlodějíček při činu, pouze se upozorní na to, aby se už do obchodu nevracel. V pandemii je život složitější a lidé se ohánějí tím, že mají hlad. Sociální cítění je v každém z nás. Miliony lidí upadly do chudoby. S nedostatkem potravin se letos potýkalo podle všeho zhruba 54 milionů Američanů. Jde o 45% nárůst ve srovnání s loňským rokem.  

Tampóny, nebo zeleninu?

Zajímavé je vyprávění čerstvé absolventky Alex z Chicaga. Ta nemá od května práci ani prostředky. Jednorázová podpora 1200 dolarů šla na nájem. Zbytek peněz míří na potraviny, nicméně hygienické potřeby a vitamíny tato žena krade. 10 dolarů jí vyjde na hodně zeleniny nebo tampóny. A pocit viny? Ten odmítá. Vždyť Jeffu Bezosovi, majiteli Amazonu, pod nějž spadá síť marketů Whole Foods, taková drobnost chybět nebude…

Prázdná peněženka: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *