Příjemné pobyty, které vás osvěží na těle i na duchu

Zámek Zbiroh

Chystáte se k poznávání nádherných míst v České republice, nakrmit neutuchající touhu po historickém prostředí, dopřát si wellness a relax v pohádkových pokojích? Pokuste se vyhradit pár dní na hrady. Ukážeme vám pár zajímavých tipů, kam vyrazit na prodloužený víkend a načerpat nové síly. A jestli se po noci v honosných peřinách vydáte na výlety do okolí, nebo zůstanete vevnitř, je jen na vás…

Zámek Zbiroh

Láká vás myšlenka na relaxování v komnatách, kde spaly i známé osobnosti jako Karel IV., Zikmund Lucemburský a Rudolf II. Nebo slavní umělci Alfons Mucha či Ema Destinnová? Pak se vydejte do novorenesančního hotelu na Rokycansku. Hrad ze 13. století byl upraven na zámek a od roku 1958 je chráněn jako národní kulturní památka. A najdete tu i nejhlubší hradní studnu v Evropě! To stojí za to.

Liblice anebo není nad baroko

Liblice
Foto: Wikimedia commons, MartinVeselka, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Liblice_-_z%C3%A1mek_%288%29.jpg#/media/File:Liblice_-_z%C3%A1mek_(8).jpg

Podivuhodný barokní zámek na Mělnicku je pod správou Akademie věd ČR, proto se zde konají i konference. Zde se určitě nemusíte těšit jen na konferenci, ale také na pokoje s historickým nábytkem na výlety s úchvatnou atmosférou. Užijte si třeba výlet na čtyřkolkách nebo na ořích ze zámecké stáje.

Herálec, který vás nadchne novogotickou tématikou

Národní dominantu Vysočiny objevíte ve stejnojmenném městě na území Havlíčkova Brodu. V případě, že se snažíte najít romantiku jako z filmu, zkuste to zde – pokoje jsou vybaveny v zámožném stylu, které vás přenesou do dob bohatých hradních vládců a šlechticů. Budete si moci zaplavat v bazénu pod klenutým stropem, projít se v anglickém parku a obdivovat památky. Mezi ně se jednoznačně řadí Betlém v Hlinsku v Čechách nebo poutní kostel na Zelené Hoře u Žďáru nad Sázavou.

Lázně Vraz

Lázně Vraz
Foto: Wikimedia commons, Chmee2, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sanatorium_in_Vr%C3%A1%C5%BE_in_P%C3%ADsek_District.JPG#/media/File:Sanatorium_in_Vr%C3%A1%C5%BE_in_P%C3%ADsek_District.JPG

Lázeňský areál na Písecku sídlí v novogotickém zámku. V roce 1881 byl vystavěn na místě zámku, který vyhořel, a v roce 1936 se z něj stalo sanatorium, které navíc využíval Wehrmacht jako sanatorium pro vojáky s plicními chorobami. V dnešní době se zde léčí potíže s nervovým a pohybovým aparátem.

Lužec – lovecký zámek

Unikněte do Minerálních hor, abyste si odpočinuli na krátkou dobu. Nedaleko Karlových Varů objevíte menší lovecký zámek Karla IV. se středověkým vybavením. Budova pochází ze 14. století a údajně kdysi sloužila jako výzkumné zařízení panovníka Rudolfa II., který zde pracoval na přípravě léku na věčné mládí. V dnešní době zde můžete vyhledat léčebné procedury a vodu z pramene.

Méně známý Kynšperk

A zůstaneme v Karlových Varech, protože zrekonstruovaný pozdně barokní zámek zve k návštěvě Kynšperka nad Ohří. Svůj současný vzhled dostal v roce 2004, kdy byl dokončen a obnoven. Nabízí nejen skvělé pokoje na přespání, ale i turistické cesty, wellness zóny a neobvyklé prostředí. Můžete se vydat na návštěvu hradu Loket, jehož historické centrum bylo zfilmováno v bondovce Casino Royale.

Zámek Krč

Zrekonstruovaný novogotický zámek stojí v Praze 4 na místě tvrze původně ze 13. století. Nyní se jmenuje Château St. Havel a má hotel s anglickým parkem, rybníky a golfovým hřištěm. Lze se odtud vydat do města a poté se vrátit k relaxaci a wellness.

Zdroje info: kudyznudy.cz, turistickamapa.cz

Náhledové foto: Flickr, giborn_134, https://www.flickr.com/photos/34228590@N04/14168225371