Léto v plném proudu. Přinášíme tipy na top cukrárny! Ochutnejte dortíky famózní chuti

cheescake

K létu patří dovolené a výlety. A kam vzít děti po vyčerpávající návštěvě zámku či celodenním výletu do zoologické zahrady? Anebo za odměnu za vysvědčení? Odměnit se můžete různými způsoby, ale děti zpravidla ocení dortík, zvláště, když ho mohou baštit spolu se svými rodiči. Někteří rodiče litují, že na děti celý rok nemají čas, protože jsou zaneprázdněni prací. Není již výjimkou, že mívají i dva úvazky, aby utáhli rodinný rozpočet… Proto si  vše vynahrazují právě o dovolené a chtějí dětem dopřát vše, co během roku nestihli. A zde se nabízí třeba i posezení v cukrárně.

Café Dlask ve Varnsdorfu nabízí klenot mezi dorty.  Větrník fantastické chuti!

Ujišťujeme vás, že takový větrník v obvyklé cukrárně jen tak nikde nenajdete. Vzhledem možná, ale chutí ho bude varnsdorfský vysoce převyšovat! Původní majitel cukrárny, pan Dlask, totiž pracovně pobýval v cizině a občas se mu zastesklo po domovině. Měl ji mimo jiné spojenou i se vzpomínkou na  poctivé české dorty, které si pamatoval z dětství. Po návratu ze zahraničí se proto rozhodl, že bude vyrábět dorty s původními chutěmi, vůní, recepturami a hlavně nebetyčné kvality! A věřte nevěřte, podařilo se. Café Dlask ve Varnsdorfu již vede syn, ale jde v poctivých šlépějích svého otce. Klobouk dolů! Při dnešní drahotě udržet vynikající kvalitu a spoustu příznivců mňamózních dortů, je určitě náročné.

cukrárna-dlask-varnsdorf
Foto: Oldřich Veselý, Dlaskův větrník

Přijďte a ochutnejte Dlaskův větrník. V ústech se vám rozvine tolik blaženosti, že tomu ani nebudete chtít uvěřit

Především je vyráběný ze  100% kvalitních základních surovin, a to řemeslným způsobem. Dlaskovi ho vyrábějí již od roku 2017 a větrník se fakt jen točí! Než se nadějete, plato je prázdné. Korpus je z máslového odpalovaného těsta. Je plněný výtečnou žloutkovou  šlehačkou s crème pâtissièrer a na závěr je potažený karamelovou fondánovou polevou. Ani ho snad nemusíte kousat, jen se pije… Mimochodem, cukrárna U Dlaska získala i ocenění, produkt regionální kvality, za dortík tety Alenky vyráběný dle tradičního rodinného receptu. Další dobrůtkou je borůvkový řez, kdy jsou dorty zdobeny borůvkami, jež se sbírají ručně v okolních lesích. A zlatou tečkou za regionálními produkty je slavný známý Dlaskův větrník.

A aby to nebylo málo, i kávu Dlaskovi podávají s vybranou chutí. Ne ledajakou, nýbrž si svá oblíbená zrnka zvolili přímo v pražírně Křižany a nechávají si tak pražit kávu z několika druhů exkluzivních chutí. Takže si bezesporu v Café Dlask ve Varnsdorfu pochutnáte nejen na dortech, nýbrž i na voňavé kávičce. Pohoda prostě každým coulem.

Čas prázdnin a výletů je v plném proudu! Přijeďte ochutnat koláče a dorty do Benešova nad Ploučnicí

Benešovská cukrárna Pusinka nabízí taktéž báječné dorty vlastní výroby. Nechybí ani kafíčko, ale v poslední době i sladké koláče, které se za vitrínou dlouho neohřejí, tak jdou na odbyt! Pusinka nabízí samozřejmě posezení. Někdo by mohl vytknout menší prostor, za to  v příjemném prostředí. Milují vaše ratolesti zmrzlinu či ledovou tříšť? I to je v nabídce. Můžete si vybrat i nádherně nazdobené celé mražené dorty, které tak letí… Mimochodem, v létě jsou skvělé na dopravu.

Nejlepší smetanovou zmrzlinu široko daleko najdete U Vocásků

Rádi si pochutnáváte na smetanové zmrzlině? Pak vězte, až navštívíte rodinnou cukrárnu U Vocásků v Čelákovicích, nebudete litovat. Opět vlastní výroba a sto procentní spokojenost. Navíc umně nabraný kopeček, který se na oplatce jen vlní. Jakoby chtěl tancovat, ale nemá šanci, protože ho slupnete téměř na posezení.

zmrzlina-čelákovice-u-vocasku
Foto: Taťana Veselá, zmrzlina U Vocásků

Pro opravdové fajnšmekry jsme vybrali Kavárnu U Janičky

Tato kavárna se nachází v Humpolci. Již jsme o ní na webu cestovatele psali, ale dobré věci je radno zopakovat. Neboť majitelka kavárny, paní Janička, si dává záležet nejen na super kvalitě dortů, nýbrž i na tom, abyste se u ní cítili spokojeně a odpočatě. K tomu slouží milé a příjemné, nebojíme se říci, nadstandardní vybavení kavárny. Přitom se někdy jedná i o maličkosti, ale právě proto, že paní Jana ctí detail, hosté se zde cítí naprosto pohodově. Již při příchodu na vás dýchnou srdíčka, která vás obklopují na každém kroku, spousta květin,  rodinné fotografie, čímž dává majitelka nahlédnout i do svého života. Anebo vás možná také upoutá obraz původní majitelky se záhadným pohledem. Téměř jako Mona Lisa. Tohoto obrazu si paní Jana velmi váží. Jelikož to byl právě on, jež jí napověděl, k čemu má svůj zájem v životě nasměrovat. A tak vznikla Kavárna U Janičky.

dorty-u-janičky-humpolec-cukrárna
Foto: Taťana Veselá, Kavárna U Janičky

Velmi příjemný prostor, milá obsluha, a hlavně dorty vzhledu a chuti, že nebudete vědět, který ochutnat dříve. Při návštěvě jsme napočítali 9 velkých dortů, ale skutečně velkých, a to vlastní výroby. K tomu kavárna nabízí i několik druhů menších zákusků. Paní Jana totiž nesází na kvantitu, nýbrž na kvalitu. My jsme ochutnali všech devět druhů, samozřejmě ne najednou! A po pravdě řečeno, nedokážeme říci, který byl nejlepší. Každý je svým způsobem zvláštní a jiný. Chutě se  nemísí,  každý je originál. A jak jinak, v Humpolci nemůže chybět ani dort Hliník!

A na závěr pro dámy

Kavárna nezapře, že majitelkou je žena, neboť, milé dámy, i na toaletě na vás bude čekat překvapení. Zapomněly jste se ráno v té rychlosti ovonět…? Žádný problém, na oné místnůstce najdete minimálně tři různé parfémy pro denní použití, stejně tak krém na ruce či intimní potřeby pro dámy. Nechybí ani „stoupátko“ pro vaše děti, aby v pohodě dosáhly na vodovodní kohoutek. Mimochodem, ani ten není obvyklý… A i za tyto drobnosti lze majitelce jen poděkovat. Z celého prostoru kavárničky dýchá laskavost, pozornost a hlavně spousta lásky, kterou paní Jana své kavárně, a potažmo svým váženým hostům, věnuje. A my z celého srdce děkujeme.

Také máte své oblíbené cukrárny?

Náhledové foto: Taťana Veselá, cheescake z Kavárny U Janičky

Zdroje: autorský článek, https://cafe.dlask.cz/, https://www.facebook.com/kavarnaujanicky

 

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?