Test covid

Problémů při plošném testování na Slovensku ubylo

Už druhým dnem probíhá u našich východních sousedů plošné testování na přítomnost koronaviru. Během včerejška se v souvislosti se Slovenskem mluvilo a dlouhých frontách lidí u odběrných míst. Někde se čekalo i 3 hodiny. V dešti vůbec nic příjemného. Slovenská vláda si od plošného testování slibuje především odhalení míst nákazy a samozřejmě zpomalení šíření viru mezi slovenskou populací.   

Účast na testování je nepovinná

Každý občan Slovenska se určitě testovat nemusí. Jen by pak měl počítat s tím, že se na něj později bude vztahovat zákaz vycházení. Právě tato sankce ostatně mnohé lidi žene k tomu, že jsou schopni čekat i delší čas u odběrových míst s vidinou výsledku testu, ideálně negativního. Slovenská vláda vidí v plošném testování naději a hovoří se také o sounáležitosti Slováků.

Začátky testování s problémy

Organizační obtíže se objevily včera hned na počátku testování, když byl zaznamenán velký nápor zájemců. Třeba Trenčianských Teplicích chyběly formuláře, jež musí absolventi testů obdržet po testování. Vše se ale zlepšilo a nyní už probíhá testování bez jakýchkoli problémů.

Zodpovědné chování jako základ

Ministerstvo zdravotnictví na Slovensku vybídlo Slováky, aby se chovali zodpovědně. I když mají negativní výsledek testu, musí používat ochranné prostředky a dodržovat pravidla, která jsou na Slovensku stanovená. Počítat je také třeba s tím, že antigenní testy, které Slováci absolvují, jsou poněkud méně přesné než PCR testy z laboratoří. U antigenních testů je ale k dispozici výsledek do čtvrt hodiny.

Test na covid-19: Zdroj náhledového obrázků Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *