Turistika

Rady, kterými se řídit při pobytu v přírodě

Pobyt v přírodě nás dokáže nabít energií. Ovšem pokud se chystáte kempovat, na cyklo výlet nebo třeba na vodu, měli byste dodržovat určitá pravidla, protože i ta v přírodě platí. Existuje mnoho vyhlášek a zákonů, které určují, co si v přírodě smíme a nesmíme dovolit. Pojďme si nyní ukázat pár pravidel, kterých se držte, ať nemusíte platit zbytečné pokuty!

Co tahle stanování

Mnoho lidí si už ani nedokáže představit spát pod širým nebem. Všude samí brouci a co kdyby náhodou začalo pršet. Tábořit bohužel nesmíte všude, jako například v lesích nebo chráněných krajinných oblastech, pokud nemáte zvláštní povolení. Kde tedy můžete stanovat? Pro stanování jsou vyhraněny například kempy. Dalším místem, kde byste se mohli utábořit je například nějaká vhodná louka. Ovšem pokud budete chtít přespat takto na louce musíte se předem domluvit s majitelem pozemku, zda by mu nevadilo, kdybyste na louce přenocovali.

Stanování

V lese

Do lesa můžete vstoupit pouze tehdy, pokud se v lese nekácí dřevo nebo zrovna neprobíhá hon. Při těchto akcích totiž může dojít k mnoha úrazům. Z tohoto důvodu je podle úřadu možné vyhlásit zákaz vstupu do lesa po dobu až tří měsíců. Ovšem jestli se nic takového zrovna v lese nekoná, můžete do lesa vstoupit kdykoliv. Ať už se jedná o les soukromý nebo veřejný. Dbejte však na to, že do lesa vstupujete na vaše vlastní nebezpečí, proto se podle toho patřičně chovejte. Nezapomeňte nenarušovat a nepoškozovat les.

Táborák

Zapalování ohně

Rozdělávání ohně v přírodě je jeden z nejčastěji pokutovaných přestupků. Lidé čím dál častěji vytvářejí nová ohniště, i když na daném místě už ohniště vytvořené je. Oheň můžete rozdělávat pouze na místech tomu určených. V národních parcích, chráněných krajinných oblastech není povoleno rozdělávat oheň. Za tohle porušení můžete dostat velmi vysokou pokutu, proto se tomuto jednání určitě vyhněte a vždy si zjistěte, zda se na daném místě může rozdělávat oheň.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *