Rakousko otevírá své brány: užijte si Vídeň naplno!

belvedere

Můžeme se radovat. Od 19. května budou moci Češi cestovat do Rakouska bez povinné karantény. Pokud máte rádi evropská města stejně jako já, udělejte si směle výlet do Vídně. Tato metropole má určitě co nabídnout jak milovníkům historie, tak i rodinám s dětmi.

Schönbrunn a okolí

Impozantní zámek Schönbrunn je bezesporu jedním z největších vídeňských lákadel. Patří mezi nejkrásnější barokní areály Evropy. Pokud se rozhodnete jej navštívit, raději si zakupte vstupenky dopředu online. Fronty před pokladnami bývají totiž nekonečné. K zámku patří také rozlehlý park s labyrintem a když budete dobře hledat, objevíte v parku nenápadný vchod do jedné z nejkrásnějších a nejstarších zoologických zahrad v Evropě. Zahrada se aktuálně pyšní odchovem koal, které v českých zoo zatím nenajdete.

SchönbrunnSchönbrunn: foto Pixabay

Za návštěvu stojí také překrásný barokní zámek Belvedere, který v sobě ukrývá jednu z nejcennějších uměleckých sbírek Rakouska. Můžete se zde pokochat dílem Gustava Klimta nebo Oskara Kokoschky.

Proslavený Prátr

Jedna z věcí, kterou ve Vídni opravdu nesmíte minout, je zábavní park Prátr. Kdo si nezajde na slavné vídeňské kolo, jako by nebyl. Prátr ale skrývá i jiné atrakce. Od autodromů přes strašidelný hrad až po stosedmnáctimetrový řetízkový kolotoč. Odvážlivci si mohou vyzkoušet i indoor skidiving ve větrném kanálu WIND-O-BONA.

Toužíte se setkat s historickými osobnostmi? Co třeba s císařovnou Sissi nebo W.A. Mozartem? V Museu Madame Tussauds žádný problém! Nachází se přímo na náměstí u velkého ruského kola a nabízí nevšední zážitky pro dospělé i děti. Řekněte, kdo by nechtěl zkusit porazit Alberta Einsteina v testu inteligence?

PrátrPrátr: foto Pixabay

Dort a káva

Kde jinde zakončit den než v některé z proslulých vídeňských kaváren? Vyzkoušet můžete Dvorní c. a k. cukrárnu Demel, která se drží na výsluní již od roku 1786. Pravý vídeňský štrůdl a ostatní lahodné moučníky ale nelze ochutnat jen tak. Před návštěvou si raději vyřiďte online rezervaci, během sezóny se často u vchodu tvoří fronty.

Zdroje: https://www.wien.info/cs

https://www.demel.com/en/home/

Belvedere: Náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.