Rozpohybovaná secese Alfonse Muchy měla v Dubaji úspěch a brzy dorazí i k nám

Máte rádi neobvyklé příběhy, doplněné navíc i působivým audiovizuálním uměním? Pak právě pro vás jeden máme. Mladý kreslíř komiksů z New Yorku totiž jeden takový právě prožívá. Zamiluje se do francouzské dívky, která jakoby vypadla z Muchova plakátu. Zároveň získává superschopnost vstupovat do obrazů a pohybovat se v jejich světě.

Zní to dobře? S tím rozhodně souhlasíme. Právě taky totiž začíná jeho tajemná a trochu děsivá cesta za krásnou dívkou a za mužem z minulosti, který hledá pomocníka v boji proti černému mraku marnosti. A aby toho nebylo málo, tak tím mužem je sám Alfons Mucha.

Vizionář a pankáč své doby

Takový je příběh multimediálního projektu iMucha. Tvorba Alfonse Muchy, slovy hudebníka Michala Dvořáka “vizionáře a pankáče” své doby, ožila nedávno například na Všeobecné světové výstava EXPO 2020 v Dubaji a to v jednom z amfiteátrů poblíž tuzemské expozice, která slavila Český národní den. Návštěvníci si mohli prohlédnout digitální animaci s živými hudebníky a tanečníky, jež jednoznačně vychází z nejkomplexnější sbírky díla tohoto umělce.

Dost možná to nevíte, ale její základy položil Ivan Lendl, bývalá světová tenisová jednička. Tuto kolekci již po celém světě zhlédl bezmála milion návštěvníků, a to během jejího putování po České republice, Itálii, USA a Koreji.

Foto: Pixabay

Umění, které ožívá

Život nyní vdechly samotnému umělci na archivních záznamech, jeho kreslenému alter egu a dalším postavám revoluční programy EbSynth od Secret Weapons a FaceStyle od Adobe. A aby toho nebylo málo, tak celým příběhem provází diváky hlas herce Pierce Brosnana, který ztvárnil mimo jiné postavu Jamese Bonda.

Publikum na Všeobecné světové výstava EXPO 2020 v Dubaji reagovalo na celý program velmi spontánně. Podupávalo do rytmu, tleskalo, v minipauzách přidávalo na hlase. Emoce dávaly najevo zejména děti.

Projekt brzy dorazí i k nám

„Opulentní vizuální zážitek plný světel, hudby, tance a akrobacie”, jak zhodnotila ukázky z dlouhodobě připravovaného představení loni v červnu redakce SeznamZprávy, má mít plnohodnotný světový start v květnu v Praze.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Dubaj tleskala rozpohybované secesi Alfonse Muchy | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.