Sant Carlos de la Rapita – turisticky neznámé Španělsko, kde čekají na návštěvníky krásné pláže i skvělá gastronomie

Sant Carlos de la Rapita: Pokud se chystáte do Španělska, určitě nemusíte mířit jen na nejznámější místa. Mnohem více zážitků vám leckdy poskytnou lokality, které v průvodcích nenajdete – jako například městečko Sant Carlos de la Rapita.

Z turistů sem zavítá opravdu málokdo, a to i přes to, že má tohle krásné město opravdu co nabídnout. Potěší milovníky gastronomie i čistých písčitých pláží, vybavených vším potřebným.

Kde najdete Sant Carlos de la Rapita

Pokud byste se zadívali do katalánských map, zjistili byste, že tu není uvedeno jako Sant Carlos de la Rapita, ale jako Sant Carles de la Rapita. A také to, že leží v comarcas Montsia, což mu dává výhodnou polohu přímo na pobřeží Costa Dorada (pokud byste to chtěli vědět přesněji, pak jde o provincii Tarragona).

Největší přístav v oblasti

Historicky nabylo toto město na významu především kvůli obchodování se solí a rybami – dnes z obou komodit zbyla už jen ta druhá. Protože však jde o největší přístav v oblasti, dokážete z toho návštěvnicky ledacos vytěžit. Ve hře je především obří nabídka mořských plodů, kterou si tu můžete užít doslova na každém rohu.

Sant Carlos de la Rapita – turisticky neznámé Španělsko, kde čekají na návštěvníky krásné pláže i skvělá gastronomie Foto: Pixabay

A rozhodně nejde jen o ryby – v četných restauracích se hojně zpracovávají i mušle nebo korýši. Vše je samozřejmě čerstvé, takže si skvělou chuť plodů moře můžete užít opravdu dosytosti. A až vás dobré jídlo unaví, můžete sejít na některou z pláží.

Pobřeží Costa Dorada a jeho pláže

Čekat na vás bude zlatistý písek – navíc jsou místní pláže poměrně dlouhé, takže si na nich vždy můžete najít nějak léto místečko pro sebe. A nemusíte se ani vzdávat oblíbených výdobytků civilizace. Najdete na nich totiž prakticky totéž, co na jiných oblíbených plážích ve Španělsku – tedy například sprchy, toalety i bary nebo stánky s občerstvením

A vstříc tu vyjdou i milovníkům aktivní dovolené. Navštívit lze totiž i celou řadu půjčoven nejrůznějšího sportovního vybavení, zaměřených především na vodní sporty.

Zdroj: Zdroj: http://www.katalansko.com/sant-carles-de-la-rapita/, https://www-spain—holiday-com.translate.goog/San-Carlos-de-la-Rapita?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc, https://en-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/La_R%C3%A0pita?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc, https://www.youtube.com/watch?v=AHlFpe4MPtM

Sant Carlos de la Rapita – turisticky neznámé Španělsko, kde čekají na návštěvníky krásné pláže i skvělá gastronomie Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.