Santo Domingo – co vám nabídnou nejstarší památky Nového světa. Proč bratr i syn slavného Kryštofa Kolumba zakotvili právě tady?

Rádi byste navštívili nejstarší památky Ameriky? Prošli se malebnými koloniálními uličkami a nasáli jedinečnou atmosféru místa, kde na každém kroku potkáte muzikanty a další lidové umělce? Pak navštivte dominikánskou metropoli Santo Domingo. Nabídne vám totiž opravdu jedinečnou atmosféru.

A kde ho vlastně najdeme? Santo Domingo leží na opravdu krásném místě – na jižním pobřeží Dominikánské republiky. Turisté se sem vydávají především za přírodou a zachovalou architekturou.

Město, které založil Kolumbus

Mluvíme o roce 1496 a nemáme na mysli Kryštofa Kolumba, ale jeho bratra Bartoloměje, objevitele ostrova Hispaniola. Vhled do historie je tu v architektuře navíc dodnes patrný. Od roku 1990 totiž patří městské jádro Santo Dominga mezi prestižní památky figurující na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Foto: ČTK

Kam se vypravit nejdříve

Pokud se podíváme na zvyky zdejších turistů, pak zjistíme, že jejich kroky jako první obvykle zamíří do tzv. koloniální zóny hlavního města. Čeká tu na ně kupříkladu první katedrála Primada de Américas, první univerzita a současně i nejstarší nemocnice Nového světa. V samotném historickém centru se ovšem lze těšit i na palác Alcázar de Colón (právě tady žil syn Kryštofa Kolumba Diego se svou manželkou Marií de Toledo).

O poznání novější je pak monumentální Kolumbův maják, který byl postaven u příležitosti pětistého výročí objevení Ameriky. A uniknout by vám nemělo ani Královské muzeum nacházející se ve čtvrti Las Damas. Ta je pověstná i množstvím kaváren, restaurací a samozřejmě i obchůdků se suvenýry. A abychom nezapomněli – v Santo Domingo na vás čeká i největší botanická zahrada celého Karibiku. Výlet sem tedy rozhodně stojí za to.

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: Santo Domingo: Metropole merengue a nejstarší památky Nového světa | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.