Sen všech pijáků se stal skutečností: v Česku se otevřely první pivní prameny

Ano, opravdu je to odteď tak snadné. Stačí přijít k pivním pramenům a načepovat si doslova, co hrdlo ráčí. A kde je najdete? Přece v nejkrásnějším údolí Beskyd v obci Ostravici.

Právě zde čekají na své žíznivé návštěvníky první samoobslužné Pivní prameny v České republice. Zajímá vás, jak takové Pivní prameny fungují a co od nich čekat? A jak si namixovat originální pivo, které nikde jinde neseženete?

Žádné znalosti nejsou třeba, jen přijdete a čepujete

Nemusíte si nic složitě rezervovat ani se předem objednávat. Zařízení je umístěno ve venkovním stánku na soukromém pozemku a mají sem přístup všichni. Najdete tu známé pivní značky a regionální kousky, takže si vybere opravdu každý.

Fotografie: Protext

„My své Pivní prameny nebereme jako byznys, ale jako starou tradici v ochutnávání různých druhů piva. Celý Ostravický Dvorek je místo, kde ctíme tradice a snažíme se tuto myšlenku maximálně podporovat. Je to jednoduché,“ říkají majitelé.

Jen potáhnete za černou pásku a čepujete

Vyberte si své oblíbené pivo, nakloňte půllitr do 45° a můžete začít. Nemusíte však zůstat jen u jedné chuti. Klidně si černý ležák řízněte trochou světlé desítky a získejte tak originální chuť, kterou si nikde jinde v hospodě dopřát nemůžete. Za spotřebované pivo poté jednoduše zaplatíte do speciálního kbelíku. Nikdo nic nehlídá, vše závisí na poctivosti lidí, kteří sem přijdou. Koneckonců, podobné modely fungují na mnoha místech světa.

A jak se pozná, že je někdo nepoctivý? I na to nám majitelé odpověděli. „Jedna kamera snímá obličej, druhá kamera snímá platbu a třetí kamera kontroluje platbu, která padá do kovového kbelíku, což je vlastně kasa. Už podle toho, jak mince padají, sluchem rozeznáte, zdali tam hodil někdo korunu nebo dvacetikorunu. V počítači pak porovnáte tři záznamy – obličej, platbu a kontrolu platby – a přesně vidíte, kdo kolik v kolik hodin, minut a sekund zaplatil. Pokud je vše pořádku, pak každý den na konci směny jsou záznamy smazány. U kasy je také hláška, že neplatič souhlasí se zveřejněním svého obličeje.“ Z dosavadních záznamů však vyplývá, že 99% lidí platí poctivě. A to je pro Čechy opravdu dobrá vizitka.

Náhledová fotografie: Protext

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36755

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.