Palác Pena

Sintra : Pohádkové město

Asi 30 kilometrů od Lisabonu západním směrem leží město Sintra v Portugalsku. Jedná se o unikátní, pohádkové a pro někoho možná trochu kýčovité město. Pokud tedy trávíte třeba prodloužený víkend v Lisabonu a chcete vyměnit městské rušné prostředí za scénické výhledy a zelené zahrady, pak je Sintra jasnou volbou.

Nejbarevnější palác

Toto místo je lákadlem pro turisty, proto je lepší z Lisabonu vyjet co nejdříve, abyste se vyhnuli těm davům lidí. Dominantou města je palác Pena, který září všemi barvami. Architektonicky je taky totiž těžko zařaditelný. Možná, že si při pohledu na něj budete říkat, že takové místo ani nemůže existovat. A on může a existuje.  Navíc samotné město je součástí seznam světového dědictví UNESCO. Mísí se zde znaky romantismu, maurské znaky a mnohé další. Pro palác jsou typické sytě žluté a červené odstíny, které krásně kontrastují s modrým nebem a okolní zelení. Z paláce Pena jsou navíc ty nejkrásnější výhledy.

Zpátky do pohádky

Město Sintra však není jen palác Pena. Najdete zde také spoustu krásných zahrad, parků s cestičkami a starých budov. Pokud tedy rádi chodíte, určitě zkuste projít všechny cestičky,které potkáte, stojí to za to. Město ovšem není na rovině, takže cesty mohou být náročnější. K paláci Pena můžete jet také autobusem z nádraží v Sintře. Autobusem bohužel moc zastávek nedělá, takže obyvatelé a už i turisté volí spíše jiný dopravní prostředek a to tuk-tuk. Protože nenavštívit třeba sídlo Quinta da Regaleira by byla opravdu škoda a to zejména kvůli okolním zahradám, ve kterých si budete připadat jako v pohádce.

Záhadná studna

Město Sintra vás dostane ještě jedním tak trochu záhadným místem. Jedná o výjimečnou studnu a podél ní vede spirálovité schodiště až na dno studny. Studna hlubokou 27 metrů nechal postavit svobodný zednář jménem António Augosto Carvalho Monterio.  Na dně najdete mnoho záhadných symbolů včetně rosekruciánského kříže. Toto místo je tak ideální pro milovníky tajemna a záhad.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *