Smažák za 50 korun? Ano, ale tak luxusní, že se na něj o víkendu v Příbrami stály fronty

Cena toho kulinářské pokladu se však mnohde šplhá ke dvěma stovkám za porci (samozřejmě i s nutnou oblohou – ale i tak se to mnohým lidem zdá opravdu hodně). A není divu. Vždyť doma byste si podobné pochutnání připravili za zlomek této ceny. I dnes se však můžete najíst za opravdu rozumné částky. Stačí jen vědět, kdy a kam se vydat.

Smažák za 50 Kč v Příbrami

Znát restauraci Na Vršíčku? Najdete ji jen pár metrů od příbramského hornického muzea. Podle jejich vlastních slov jde o hornickou hospůdku, která na Březových horách sídlí už od roku 1839. A už 16 let tu dodržují jednu opravdu krásnou tradici.

Foto: Pixabay

Během jednoho víkendu v roce tu nabízejí pořádnou porci smaženého sýra s hranolkami a tatarkou jen za 50 Kč. Například letos si na něm přišlo pochutnat více než 1 000 lidí. Během soboty tak kuchyni vydali krásných 713 porcí, v neděli pak už „jen“ 467.to je celkem 1 180 báječně lahodných a levných porcí tohoto oblíbeného jídla.

Tradice předávaná v rodině

A jak vlastně tento nápad vznikl? Současný majitel Jakub Hušek říká, že před 16 lety začal s touto tradicí jeho otec. Restaurace se tak snaží samozřejmě zviditelnit – a jak je vidět, rozhodně se jí to daří. O víkendu se tu totiž vystřídala jak řada stávajících zákazníků, tak samozřejmě i mnoho nových. Jinak samozřejmě tato akce výdělečná není (koneckonců, stačí se jen podívat na současné ceny). Ovšem příští rok ji tady chtějí zopakovat zase. Takže pokud byste se chtěli levně a dobře najíst, určitě sem zavítejte.

Zdroj: https://www.pribram.cz/clanek/pribramska-restaurace-nabidla-smazak-za-50-korun-za-vikend-jich-prodala-pres-600/26053/, https://kam-dnes-na-obed.cz/pribram/vsechna-mesta/detail-restaurace/restaurace-na-vrsicku-stylova-hornicka-hospoda/168/pondeli/13-11-2023/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.